GN 2/2022 Archiwum

Żywnościowe wsparcie na co dzień

Ponad 9 ton żywności Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozprowadziła do Parafialnych Zespołów Caritas. Dzięki temu uda się przygotować kilka tysięcy paczek dla osób korzystających ze wsparcia przy parafiach. Artykuły przekazane zostały z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych za pośrednictwem Caritas Polska.

Ponad 5000 gospodarstw domowych i osób  pozostających w kryzysie bezdomności skorzystało w grudniu ze świątecznego wsparcia za pośrednictwem akcji prowadzonych przez naszą Caritas - wylicza ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Podkreśla jednak, że pomoc nie jest realizowana tylko "od święta". - Tak naprawdę pod opieką codziennie mamy 1,6 tys. osób przez cały rok. Dlatego nie ustajemy w wysiłkach, aby to wsparcie mogło docierać do osób dotkniętych ubóstwem i doświadczającej realnej, materialnej biedy - dodaje.

Żywność odebrały 44. Parafialne Zespoły Caritas z terenu Archidiecezji Wrocławskiej. - Na asortyment składają się konserwy mięsne, pasztet, gotowe dania, masło, cukier, makaron, mąka, konserwa warzywna i woda - wymienia Robert Jadwiszczak, diecezjalny koordynator Parafialnych Zespołów Caritas.

Z żywności zostaną przygotowane paczki dla osób korzystających ze wsparcia wolontariuszy Caritas w parafiach. Dary uzupełniane są przez żywność zebraną w trakcie zbiórek w sklepach i kościołach. - Tegoroczna zbiórka żywności przed Bożym Narodzeniem była zdecydowanie jedną z najsłabszych pod względem ilości zebranej żywności, dlatego tym bardziej potrzebujemy wsparcia dla Parafialnych Zespołów - podkreśla Michał Brzezicki, koordynator zbiórek wrocławskiej Caritas. Była to pierwsza, od rozpoczęcia pandemii, aktywna zbiórka prowadzona w sklepach.

W 2021 roku Caritas Polska rozdysponowała 880 ton produktów spożywczych przekazanych z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w ramach „​Solidarnościowego Konwoju Wsparcia Seniorów” o wartości 8,5 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy