W kaplicy pw. św. Iwona w kościele pw. NMP na Piasku we Wrocławiu od poniedziałku do soboty możesz zatrzymać się na modlitwie w ciszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem - w cztery dni tygodnia aż do 22.00.
W poniedziałki i czwartki adoracja trwa od 7.30 do 18.00, we wtorki, środy, piątki i soboty od 7.30 do 22.00.
Najświętszy Sakrament wystawiony jest w kaplicy pw. św. Iwona, znajdującej się na lewo od wejścia głównego. Staraniem duszpasterza parafii, ks. Krystiana Charchuta, została przystosowana do modlitwy - wyposażona w klęczniki, ławki, a także odpowiednie zabezpieczenia.
Kaplica – z pamiątkową tablicą przypominającą kapłańską posługę ks. prof. dra Juliana Michalca, proboszcza kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny na Piasku w latach 1969-1983) – służy od 1981 r. duszpasterstwu prawników.
Święty Iwon. Agata Combik /Foto GośćW witrażu nad ołtarzem widzimy ich patrona, świętego Iwo, który urodził się w Bretanii w 1253 r. Gdy zatrzymujemy się u stóp Jezusa w Najświętszym Sakramencie, może warto przypomnieć sobie również tę niezwykłą postać?
Jak przypominają na swym portalu członkowie duszpasterstwa prawników, Iwo studiował filozofię i teologię, prawo kanoniczne oraz cywilne. Został oficjałem sądu biskupiego w Tréguier, potem w Rennes. Zasłynął z zaangażowania w pomoc prawną niesioną ludziom ubogim – wspierał w procesach sądowych zwłaszcza sieroty i wdowy, ludzi chorych, starców pozbawionych opieki.
Z czasem zrzekł się godności oficjała i kanonika. By lepiej pomagać ludziom, wpisał się na listę adwokatów w Tréguier i Rennes; założył także szpital dla chorych i bezdomnych. W bulli kanonizacyjnej zapisano: „Ubogim, wdowom, sierotom i innym tego rodzaju biedakom gratis sprawy prowadził i pomyślnymi orzeczeniami kończył.”
Zmarł w 1303 roku. We Wrocławiu postać św. Iwa przypomniał mecenas Andrzej Jochelson (1911-1997).
Modlącym się towarzyszy również Święta Rodzina. Agata Combik /Foto Gość W kaplicy znajduje się kaplica upamiętniająca śp. ks. prof. Juliana Michalca. Agata Combik /Foto Gość