Nowy numer 4/2023 Archiwum

To, co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela

W parafii pw. św. Michała Archanioła na wrocławskim Ołbinie bp Jacek Kiciński CMF odprawi uroczystą Mszę świętą w intencji małżeństw i narzeczonych o ich umocnienie.

Liturgia rozpocznie się 13 lutego w niedzielę o godzinie 17 w salezjańskim kościele przy ul. B. Prusa 78.

W trakcie Eucharystii małżeństwa uroczyście odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.

Zobacz, jak to wyglądało przed rokiem:

Organizatorami wydarzenia są Diakonia Małżeństw Michael, Wspólnota Rodzin św. Rity i Wspólnota Rodzin Nazaret.

- Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, które miało miejsce w zeszłym roku, było dla nas obojga wielkim, pięknym i niezapomnianym przeżyciem. Trwamy w związku małżeńskim już ponad 41 lat. Różnie bywało i bywa, ale zgodnie uważamy, że to, co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela. Zaprosiliśmy do naszego życia Jezusa. Maryję i św. Józefa, czyli Świętą Rodzinę. W szczególności Maryja pomaga nam w trudach codziennie życia i prowadzi do swojego Syna, a przez Niego do Ojca. Ten moment 14 lutego przed rokiem w kościele pw. św. Michała Archanioła był dla nas wielkim darem i łaską. Mogliśmy sobie wyznać miłość jak za dawnych lat, patrząc sobie głęboko w oczy. Trwamy w niej za co Bogu niech będą dzięki. Dlatego zapraszamy wszystkie małżeństwa archidiecezji wrocławskiej na to piękne wydarzenie modlitewne. Naprawdę warto - mówią Anna i Janusz Orpelowie.

- Rok temu 14 lutego odnowiliśmy z mężem przysięgę małżeńską. Myślę, że to piękny czas, wielkie uniesienie, kiedy się je odnawia przed Bogiem po 30 latach. Jest to przysięga, którą człowiek po latach wypowiada bardziej świadomie - stwierdzają Iwona i Dariusz ze Wspólnoty Rodzin Nazaret.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy