Nowy numer 38/2023 Archiwum

Dominika Zamara zaśpiewała dla Ukrainy

Pochodząca z Wrocławia sopranistka i włoski pianista Andrea Musso wystąpili z koncertem w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej.

W programie znalazły się między innymi utwory Mozarta, Belliniego, Chopina, ale także aria „Angeli” włoskiego kompozytora Raffaele Montanaro (polska premiera). Utwory „Angeli” oraz „Ave Maria” M. Lorenca postanowiliśmy zadedykować Ukrainie; to nasz wyraz solidarności z cierpiącymi tam ludźmi – wyjaśnia artystka.

– Wśród Ukraińców jest wielu znamienitych pianistów, również dyrygentów, śpiewaków – mówi D. Zamara, wspominając między innymi swojego nauczyciela śpiewu z Akademii Muzycznej we Wrocławiu. – To kraj wielkich tradycji muzycznych, wielkiej muzycznej wrażliwości… Sądzę, że ludzie potrzebują kontaktu z muzyką, sztuką także w chwilach trudnych. Podczas II wojny światowej w Polsce w podziemiu działały kółka poetyckie, literackie. Nawet w takich warunkach umacniano się duchowo poprzez rozwijanie kultury. To ważne.

Dominika Zamara zaśpiewała dla Ukrainy   Podczas koncertu. Archiwum prywatne Dominika Zamara zaśpiewała dla Ukrainy   W drodze na koncert artyści odwiedzili Wrocław. Agata Combik /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast