Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Wrocławski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • ESM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ

Najnowsze Wydania

  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
  • GN 16/2025
    GN 16/2025 Dokument:(9218524,Zwycięzca śmierci)
wroclaw.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji wrocławskiej → Wrocław ma od dziś drugiego najmłodszego biskupa w Kościele rzymskokatolickim

Wrocław ma od dziś drugiego najmłodszego biskupa w Kościele rzymskokatolickim przejdź do galerii

W południe w kaplicy Metropolitalnego Wyższego Seminarium duchownego we Wrocławiu odczytany został komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce. Biskupem pomocniczym archidiecezji wrocławskiej został ogłoszony ks. Maciej Małyga. - Przyjąłem to w duchu posłuszeństwa Kościołowi i wielkim zawierzeniu Panu Bogu - powiedział nominat.

 
Biskup nominat Maciej Małyga. mat. prasowe

Ojciec Święty Franciszek mianował ks. dr. Macieja Małygę, wikariusza biskupiego ds. stałej formacji kapłanów w archidiecezji wrocławskiej, biskupem pomocniczym tejże archidiecezji i przydzielił mu stolicę tytularną Dulcigno.

Decyzję papieża ogłosił abp Józef Kupny we wrocławskim seminarium duchownym, gdzie biskup nominat pełnił wiele lat funkcję ojca duchownego. Została ona przyjęta z wielka radością i entuzjazmem kleryków oraz obecnych kapłanów.

Czytaj dalej poniżej

Ogłoszenie nominacji ks. Macieja Małygi na biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej

WIARA.PL DODANE 10.03.2022 AKTUALIZACJA 25.04.2022

Ogłoszenie nominacji ks. Macieja Małygi na biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej

​Dzięki uprzejmości Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu prezentujemy zdjęcia z uroczystości, która odbyła się w seminaryjnej kaplicy.  

- Przyjąłem to w duchu posłuszeństwa Kościołowi i wielkim zawierzeniu Panu Bogu, wielkim zaufaniu - przyznał ks. Małyga, dodając: - Była to dla mnie poruszająca wiadomość. Otrzymałem ją bowiem, gdy byłem na granicy w Hrebennem, by stamtąd zabrać kilku swoich znajomych, więc to wszystko było przedziwną mieszanką różnych wydarzeń: i cierpienia, i wielkiej ludzkiej dobroci.

Biskup nominat po ogłoszeniu papieskiej decyzji powiedział, że pokornie prosi o modlitwę wszystkich wiernych wrocławskiego Kościoła, zwłaszcza zaś braci kapłanów, których - jak wyznał - nosi głęboko w swoim sercu.

Czytaj dalej poniżej

Bp Maciej na zdjęciach "Gościa"

GOSC.PL DODANE 10.03.2022 AKTUALIZACJA 25.04.2022

Bp Maciej na zdjęciach "Gościa"

​Bp Maciej Małyga gościł na naszych łamach wielokrotnie. Wybraliśmy kilka fotografii z ostatnich lat.  

Ks. Maciej Małyga urodził się 11 maja 1979 r. w Środzie Śląskiej. W 1994 roku ukończył szkołę podstawową i kontynuował naukę w XII Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu. W latach 1998-2004 odbywał formację w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. Święcenia prezbiteratu przyjął 22 maja 2004 roku.

W latach 2004-2006 był wikariuszem w parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy. W latach 2006-2012 odbywał studia specjalistyczne na uniwersytecie w niemieckim Fryburgu. W roku 2012 uzyskał tytuł doktora teologii i rozpoczął wykłady na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

Po powrocie ze studiów został ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. W roku 2019 został wikariuszem biskupim ds. stałej formacji kapłanów. Został też wybrany do Rady Kapłańskiej oraz ustanowiony dyrektorem Domu Stałej Formacji Kapłanów w Sulistrowiczkach. W roku 2021 został ojcem duchownym roku propedeutycznego w archidiecezji wrocławskiej.

Po przyjęciu sakry biskupiej ks. Maciej Małyga będzie drugim najmłodszym rzymskokatolickim biskupem na świecie.

Czytaj także:

  • Trzeba sprawdzać źródło, nie opakowanie,
  • Miejsce wytchnienia,
« ‹ 1 › »
Ogłoszenie nominacji ks. Macieja Małygi na biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej

WIARA.PL DODANE 10.03.2022 AKTUALIZACJA 25.04.2022

Ogłoszenie nominacji ks. Macieja Małygi na biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej

​Dzięki uprzejmości Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu prezentujemy zdjęcia z uroczystości, która odbyła się w seminaryjnej kaplicy.  
Bp Maciej na zdjęciach "Gościa"

GOSC.PL DODANE 10.03.2022 AKTUALIZACJA 25.04.2022

Bp Maciej na zdjęciach "Gościa"

​Bp Maciej Małyga gościł na naszych łamach wielokrotnie. Wybraliśmy kilka fotografii z ostatnich lat.  
oceń artykuł Pobieranie..

oprac. kb

|

GOSC.PL

publikacja 10.03.2022 12:00

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ARCHIDIECEZJA WROCŁAWSKA
  • BISKUP
  • BISKUP POMOCNICZY
  • BP MACIEJ MAŁYGA
  • WROCŁAW

Polecane w subskrypcji

  • Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
    • Rozmowa
    • Wojciech Teister
    Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
  • Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
    • Kultura
    • Edward Kabiesz
    Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
  • Miłosierdzie na góralską nutę
    • Kultura
    • Jan Głąbiński
    Miłosierdzie na góralską nutę
  • Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
    • Świat
    • Szymon Babuchowski
    Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X