W czwartkowy wieczór odbył się wielkopostne spotkanie nauczycieli szkół katolickich i wychowawców katolickich archidiecezji wrocławskiej.
Spotkanie rozpoczęła Msza św. w kaplicy Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego pod przewodnictwem o. Oskara Maciaczyka. Franciszkanin wygłosił również homilię. Wskazywał, że młodzi ludzie bardzo często przeżywają życiowy bunt, który ma swoje odzwierciedlenie również w kwestiach wiary. Podkreślał, że ma on nawet wymiar konfliktu z Bogiem. Dzieje się tak, bo młodzi czują zawód, bo na przykład ich modlitwa nie została wysłuchana. W ten sposób modlitwa zamienia się w kłótnię z Panem Bogiem, a efektem są odejścia od Kościoła.
W dalszej części ukazywał biblijne przykłady osób, które również kłóciły się z Bogiem. - Z kryzysu rodzi się coś dobrego. Stąd konflikt z Panem Bogiem jest szansą - przekonywał. Mówił o swoim doświadczeniu pracy ze studentami. Podkreślił, że właśnie okres studiów to czas, którym pojawia się potrzeba stabilizacji swojego życia pod każdym względem, również duchowym. Zaznaczył, że kryzys i poszukiwania stabilizacji mogą stać się szansą, by przez ewangelizację dojść do wiary oczyszczonej i dojrzałej.
Po Eucharystii, przy kawie, w drugiej części spotkania odbyła się konferencja, w której o. Maciaczyk zwracał uwagę na ewangelizację. Stwierdził, że mówimy o niej sporo, ale wciąż za mało robimy. Franciszkanin skupił się jednak w swych rozważaniach na etapie wcześniejszym - preewangelizacji, czyli o stworzeniu przestrzeni, w której dopiero nastąpi ewangelizacja. Ma to polegać na zainteresowaniu potencjalnych nawróconych Bogiem w taki sposób, by oni sami zapytali o Boga.
Prelegent mówił o czterech elementach preewangelizacji: obecności - czyli przestrzeni do spotkania międzyludzkiego, świadectwa, dialogu - chodzi o to, by napotkany człowiek sam zaczął pytać i dochodzić do prawdy, służba