Nowy numer 38/2023 Archiwum

Abp Józef Kupny udostępnił hotel im. Jana Pawła II uchodźcom ukraińskim

Ponad 100 ukraińskich uchodźców zamieszkało w hotelu im. Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. - Mój dom jest także waszym domem. Zrobię wszystko, żeby zapewnić wam pracę i dobre warunki życia - mówił metropolita wrocławski.

Decyzją metropolity wrocławskiego, matki z dziećmi uciekające z Ukrainy znalazły schronienie w hotelu Jana Pawła II. Archidiecezja wrocławska wzięła ich pod swój dach. To kilkadziesiąt rodzin.

- Jesteśmy z wami i cieszymy się, że możemy pomóc i was gościć. Czujcie się tutaj jak w domu, jak wśród przyjaciół. Chciałbym, żebyście czuli się otoczeni naszą miłością i dobrocią. Będę słuchał, czego wam potrzeba, żeby was jak najlepiej wesprzeć - zapowiedział abp Kupny.

Przygotował i wręczył dzieciom ukraińskim zabawki. Najmłodsze dziecko ma zaledwie 12 dni. Otrzymało od archidiecezji wózek dziecięcy i wyprawkę.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

Uchodźcy w rozmowie z arcybiskupem stwierdzili, że najbardziej potrzebują pracy, ponieważ nie chcą być ciężarem, pragną stać się jak najszybciej samodzielni i także pomagać. 

- Zrobię wszystko, żeby zapewnić wam pracę i dobre warunki życia. Jesteście mi bardzo bliscy. Podziwiam was. Ja wiem, że tutaj nigdy nie będzie jak u siebie w domu, ale chcemy wam dać namiastkę tego domu. Uśmiechajcie się i bądźcie z nami tutaj choć trochę szczęśliwi - mówił abp Kupny.

Pasterz Kościoła wrocławskiego na bieżąco śledzi wojnę na Ukrainie i, jak stwierdza, boli go serce, kiedy widzi ten ogrom zła i cierpienia. - Mamy świadomość, że wasza sytuacja jest bardzo trudna. Wasi mężowie, ojcowie, dziadkowie wspaniale walczą o niepodległość Ukrainy. Jesteśmy z nich dumni i wspieramy ich. Ukraina jest mi bliska sercu. Byłem w Kijowie i we Lwowie. Będę starał się wam zawsze pomóc. Kocham was - podsumował abp Kupny.

Powiedział na koniec do uciekających przed wojną matek z dziećmi: - Mój dom jest także waszym domem.

Zapewniał uchodźców, że modli się za nich i za całą Ukrainę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast