W parafii pw. św. Augustyna we Wrocławiu odprawiono nabożeństwo Drogi Krzyżowej w sposób nietuzinkowy. Rozważania przeplatane były improwizacjami organowymi.
W parafii pw. św. Augustyna wielkopostne nabożeństwo miało taki charakter po raz pierwszy. Zaproponował go organista Damian Koneczny. Utwory wykonywał razem z Dariuszem Krzesłowskim. Rozważania poprowadziła Justyna Marek z zespołu Spotkanie.
- Były to głównie improwizacje, a także wieloczęściowe utwory, z których wybraliśmy fragmenty pasujące do poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. Można było usłyszeć kompozycje np. Georga Muffata, Jana Sebastiana Bacha. Zagraliśmy także część improwizacji na temat polskiej pieśni kościelnej ''Święty Boże'' autorstwa Mieczysława Surzyńskiego - opowiada D. Koneczny.
Muzycy sami dobierali melodie do konkretnych stacji. Utwór przy jednej stacji trwał ok. 3 minut.
- To taka tradycja, którą po części czerpiemy z Francji, gdzie opisuje się muzycznie poszczególne obrazy. My osobiście nauczyliśmy się tego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Tam profesorowie nas zachęcali do wykonywania utworów muzycznych w ramach Drogi Krzyżowej. To była nasza tradycja, że w Wielkim Poście w kościele pw. Opieki św. Józefa we Wrocławiu odbywały się organowe Drogi Krzyżowe - mówi D. Krzesłowski.
Organy w parafii pw. św. Augustyna są jednymi z większych we Wrocławiu. Porównuje się je z instrumentami w kolegiacie świętokrzyskiej na Ostrowie Tumskim i w dominikańskim kościele pw. św. Wojciecha. Mają ponad 40 głosów. Powstały w latach 70. XX w., choć zawierają w sobie część zabytkowych organów z wcześniejszego okresu. Rozbudował je natomiast znany wrocławski organmistrz Józef Cynar.