Wrocławski Klub Ojca zaprasza na spotkanie. Ekspert odpowie na tytułowe pytanie i inne, które rodzą się w temacie szkolnych problemów dzieci.
Jak rozwiązywać szkolne konflikty naszych dzieci, współpracując z nim, z rodzicami oraz szkołą? Czy zawsze interweniować?
Jak skutecznie współpracować ze szkołą - wychowawcą klasy, nauczycielami i dyrekcją? Jak uczyć dzieci samodzielnego rozwiązywania konfliktów?
Te kwestię wyjaśni i na pewno rozjaśni Paweł Kaczmarek. Jak sam o sobie mówi, jest przede wszystkim tatą dwóch córek, co traktuje jako swoją życiową karierę. Poza tym jest absolwentem PWT we Wrocławiu oraz ukończył podyplomowe studia w zakresie resocjalizacji i nauczania historii.
W swoim życiu pracował jako kierowca transportu medycznego, sprzedawca na stacji paliw, aż w końcu dotarł do szkoły gdzie pracuje od ponad 10 lat. W szkole przez kilka lat był katechetą i nauczycielem historii. Obecnie jest nauczycielem oraz wicedyrektorem w Szkole Podstawowej nr 83 we Wrocławiu. Od ponad sześciu lat jest również społecznym kuratorem sądowym w Zespole Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich.
Jak podchodzić do szkolnych problemów naszych dzieci? Nie ma jednego złotego sposobu.
- Z mojego doświadczenia wynika, że zawsze trzeba spojrzeć na dany konflikt całościowo. Wysłuchać wszystkich ze stron i mieć na względzie wiele czynników, które dodatkowo budują konflikt, trzeba szukać odpowiedzi, a nie oceniać. I to dotyczy wszystkich. Nauczyciel powinien spojrzeć na siebie czy jego zachowanie było prawidłowe, a rodzic winien zobaczyć, czy może faktycznie jego dziecko potrzebuje pomocy. Trzeba również bardzo świadomie przeprowadzić dziecko przez taką sytuację, bo na niej będzie ono budowało swoje dalsze życie - mówi Paweł Kaczmarek i zaprasza na spotkanie.
Odbędzie się ono w czwartek 24 marca o godzinie 18 w sali przy ul. św. Józefa 1/3 (klasztor sióstr elżbietanek) na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Obowiązują zapisy przez FORMULARZ.