Nowy numer 32/2022 Archiwum

Żórawina Ukrainie

Do Lwowa dotarł kolejny transport darów z Żórawiny. Poza żywnością i lekami przekazano również 250 tysięcy komunikantów i kilkadziesiąt tysięcy hostii.

Z Lokalnego Komitetu Pomocy "Żórawina dla Ukrainy" po raz kolejny udał się do ogarniętego wojną kraju ks. Cezary Chwilczyński. Transport realizowany był we współpracy z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Dostarczono wiele ton środków medycznych, żywność oraz środków higieny osobistej. Odpowiadając na gorącą prośbę Archidiecezji Lwowskiej  przekazano również 250 tysięcy komunikantów i kilkadziesiąt tysięcy hostii.

Delegacja z Żórawiny spotkała się z metropolitą lwowskim abp Mieczysławem Mokrzyckim oraz bp Leonem Dubrawskim z Kamieńca Podolskiego. W jednej z parafii lwowskich odbyło się też spotkanie z uchodźcami wojennymi.

W transporcie humanitarnym z Żórawiny bierze udział posłanka Parlamentu Europejskiego i była minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa, a także były podsekretarz stanu w Kancelarii Premiera RP i były wiceminister MSWiA Paweł Majewski. Lokalny Komitet Pomocy "Żórawina dla Ukrainy" dziękuje im serdecznie za przekazane liczne dary dla Ukrainy. Po raz kolejny w pomocowym wyjeździe na Ukrainę z Żórawiny brał udział przewodniczący Rady Gminy Siechnice Andrzej Kozdrowiecki.

Wyjazd relacjonowały media na Ukrainie i TVP Info w Polsce. Organizatorzy transportu darów dziękują darczyńcom i sponsorom. Samochodu użyczyła fundacja "My Polacy".

Obejrzyj i posłuchaj wywiadów przeprowadzonych przez ks. Cezarego Chwilczyńskiego:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama