Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Spacer śladami Edyty Stein w rocznicę beatyfikacji

Słynna wrocławianka została beatyfikowana przez Jana Pawła II w Kolonii 1 maja 1987 r. Może warto w kolejną rocznicę tego wydarzenia poznać bliżej miejsca z nią związane we Wrocławiu? Jest okazja.

Na spacer śladami Edyty Stein - św. Teresy Benedykty od Krzyża (1891-1942) zapraszają przewodnicy Sebastian Bagiński i Małgorzata Rzeszutek.

- Spacer zaczniemy pod fontanną Szermierz na pl. Uniwersyteckim, następnie przez pl. Nankera udamy się na Ostrów Tumski, a następnie na Ołbin - wyjaśniają organizatorzy.

- Nie do takich świętych przyzwyczaili się katolicy - ta niezwykła kobieta rzuciła szkołę, grała w tenisa, należała do partii politycznej, a w klasztorze... pisała pracę naukową - zauważają. Wędrówka będzie okazją poznania różnych twarzy Edyty - Żydówki i chrześcijanki, filozofki i pielęgniarki, feministki i zakonnicy.

Przypomnijmy, że we Wrocławiu trwa Rok Edyty Stein. W sierpniu przypada 80. rocznica jej śmierci.

Ok. 2-2,5-godzinna wycieczka odbędzie się w niedzielę 1 maja. Początek o 14.00 przy Szermierzu na pl. Uniwersyteckim. Spacer polecany jest osobom w wieku 12+ (osoby nieletnie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej). Opłata od osoby: 35 zł. Obowiązują zapisy: sms/tel. +48 692 257 634 lub e-mail: seba_baginski@wp.pl

Więcej TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy