Nowy numer 20/2022 Archiwum

Zbliża się 1. rocznica śmierci ks. Stanisława "Orzecha" Orzechowskiego

Z tej okazji DA Wawrzyny zaprasza zwłaszcza wychowanków kapłana do wspólnej modlitwy i wspomnień. Obchody będą też dobrą okazją do spotkania po latach.

Wybitny i pracowity kapłan, duszpasterz ludzi pracy i studentów. Znany i poważany w całej Polsce rekolekcjonista oraz twórca i wieloletni główny przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej odszedł 19 maja 2021 roku.  Z okazji pierwszej rocznicy narodzin dla nieba DA Wawrzyny zaprasza do udziału w kilku inicjatywach. Oto ich program:

 • TRAMWAJ "ORZECH"
  W sobotę 14 maja o godzinie 13.00 w zajezdni tramwajowej „Borek” przy ul. Powstańców Śląskich 209 odbędzie i się nadanie jednemu z tramwajów wrocławskiego MPK imienia ks. Stanisława Orzechowskiego. Po uroczystości tramwaj ruszy w kierunku ul. Bujwida.
 • ORZECHOWY DZIEŃ SKUPIENIA
  Rozpocznie się Koronką do miłosierdzia Bożego o 15.00 przy grobie Orzecha (cmentarz na ul. Bujwida), a zakończy Mszą św. o 19.00 odprawioną w DA „Wawrzyny” przez bp. Jacka Kicińskiego CMF.
 • NIEDZIELNA EUCHARYSTIA
  Niedzielne uroczystości rozpocznie Msza św. w górnym kościele przy ul. Bujwida o 12.00. Będzie jej przewodniczył bp Maciej Małyga. Eucharystia będzie transmitowana na stronie parafii pw. św. Wawrzyńca: www.wawrzyniec.klaretyni.pl oraz na stronie www.orzech.wroc.pl
 • PIELGRZYMKOWE PRZEJŚCIE NA OSTRÓW TUMSKI
  Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na II część spotkania do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Z ul. Bujwida na Ostrów Tumski przejdziemy razem specjalnie uformowaną grupą pielgrzymkową. Po dojściu na miejsce przewidziany jest posiłek.
 • SPOTKANIE W AULI PWT
  Spotkanie wypełnione wspomnieniami i świadectwami o ks. Orzechowskim potrwa do 20.00. Przewidujemy atrakcje dla najmłodszych. Pod koniec imprezy wystąpi zespół "40 i 30 na 70". Spotkanie zakończy się nabożeństwem majowym.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama