Nowy numer 26/2022 Archiwum

Niech Bóg będzie uwielbiony na Ziemi Oleśnickiej

Już wkrótce w Oleśnicy wydarzenie jednoczące wszystkich wiernych. I nie tylko. Zaproszony jest każdy, kto potrzebuje miłości, nadziei i światła w życiu. Przed nami Oleśnickie Dni Uwielbienia.

W dniach 27-29 maja Oleśnica ma jeden cel: uwielbiać Jezusa. Kolejno w trzech parafiach w mieście. 27 maja o godzinie 18 w bazylice pw. św. Jana Apostoła, potem 28 maja o godzinie 18 w parafii pw. NMP Miłosierdzia i 29 maja o godzinie 16 w parafii pw. NMP Fatimskiej.

- W pojedynkę często jesteśmy słabi i brakuje nam sił i środków, aby zbudować jakieś większe przedsięwzięcie. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ci, których poszukujemy są bardzo blisko nas. Dlatego postanowiliśmy idąc za głosem papieża Franciszka i pragnieniem Charis stanąć wspólnie jako całe miasto Oleśnica na modlitwie uwielbienia - zapowiada ks. Wojciech Bujak z parafii pw. św. Jana Apostoła w Oleśnicy.

Jak podkreśla, wielu podczas modlitwy osobistej miało takie pragnienie, aby nie tylko ewangelizować w konkretnej parafii, ale rozszerzyć tę działalność na całe miasto.

- W naszych sercach pojawiło się pragnienie, aby zorganizować modlitwę uwielbienia wspólnymi środkami. Chcemy w tych dniach szczególnie doświadczyć jedności oraz współpracy różnych wspólnot i trzech parafii oleśnickich. Rozpoczęliśmy już wspólną modlitwę oraz próby diakoni uwielbienia. Jesteśmy tak różni wiekiem, zawodem a nawet stanem. Mimo różnorodności mamy jedno pragnienie – niech Bóg będzie uwielbiony na Ziemi Oleśnickiej - mówi ks. Bujak.

I zaprasza każdego do wspólnej modlitwy oraz doświadczenia Kościoła, który ma przecież jeden cel – doprowadzić ludzi do zbawienia.

- Chcemy, aby w wielu sercach na nowo ożywić doświadczenie miłości Bożej! Chcemy ogłaszać Królestwo Boże w nas i pośród nas. „Bracia, radujcie się, dążcie do doskonałości, pokrzepiajcie się na duchu, jedno myślcie, pokój zachowujcie, a Bóg miłości i pokoju niech będzie z wami!” - przywołuje Pismo Święte kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama