Nowy numer 09/2024 Archiwum

Pro Economico Bono. Bezpieczne Fin@nse

Jak bezpiecznie korzystać z e-bankowości, m-bankowości, kart kredytowych czy debetowych? Wystartowała nowa kampania społeczna, skierowana przede wszystkich do seniorów. Realizuje ją Fundacja Pro Economico Bono z siedzibą we Wrocławiu.

Celem projektu jest nauka bezpiecznego korzystania z e-bankowości czy m-bankowości, posługiwania się kartami – choćby podczas płatności w sklepie czy korzystaniu z bankomatu; poznanie zasad bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych, komunikatorów, jak What’s App – gdzie czasem nieświadomie podawane są dane newralgiczne, bezpiecznego dokonywania płatności za zakupy w internecie. Poruszony zostanie także temat ataku ceberprzestepczego i sposobu zachowania się w takich sytuacjach.

W ramach kampanii, począwszy od 25 maja, co 3 tygodnie ukazują się specjalne poradniki i filmy; dostępne są plakaty, ulotki. Do 23 czerwca od godz. 10 do 18 działa infolinia (+48 608 898 586), gdzie można uzyskać dodatkowe informacje na temat bezpieczeństwa użytkowania produktów finansowych w sieci.

Podsumowaniem kampanii będzie ogólnopolska konferencja naukowa.

Więcej informacji: proeconomicobono@gmail.com

Twórcy kampanii zauważają postępujący proces starzenia się społeczeństwa, a jednocześnie gwałtowny postęp technologiczny i rozwój rynku nowych technologii – który dla wielu seniorów wiąże się z doświadczeniem wykluczenia społecznego oraz narażeniem na liczne niebezpieczeństwa w przestrzeni wirtualnej.

Dostęp do filmów, poradników oraz dodatkowych informacji TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy