GN 38/2022 Archiwum

Niezwykła modlitwa w intencji Ukrainy. Zaśpiewaj z Pawłem Bębenkiem

Módlmy się chórem o Ukrainę! - to nietuzinkowe wydarzenie artystyczno-muzyczne. Chętni mogą dołączyć do chóru pod kierownictwem uznanego kompozytora Pawła Bębenka.

Fundacja In Blessed Art oraz Paweł Bębenek zapraszają na wieczorną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem utworami liturgicznymi w dwóch językach oraz na wystawę ikon wykonanych na skrzyniach po amunicji z Ukrainy. Chętni stworzą chór, który wykona pieśni w języku ukraińskim i polskim. Wierni będą modlić się przy rozważaniach.

Wszystko rozpocznie się 15 czerwca godzinie 20 w kościele pw. św. Stanisława, Doroty i Wacława na pl. Wolności 3 we Wrocławiu. 

Każdy może dołączyć do chóru i zaśpiewać pod przewodnictwem kompozytora Pawła Bębenka. Próby chóru odbędą się w poniedziałek 13 czerwca oraz we wtorek 14 czerwca o godz. 20.

W trakcie wydarzenia prezentowane będą też prace Huberta Kampy – ikony pisane na deskach ze skrzyń na amunicję, które zostały przywiezione z frontu trwającej na Ukrainie wojny. Po wspólnej modlitwie zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Polonii walczącej w Ukrainie.

Repertuar i zasady udziału w chórze dostępne na stronie: www.InBlessedArt.pl. Opiekunem duchowym wydarzenia jest o. Sylwan Marcin Wirkowski, paulin posługujący przez wiele na Ukrainie i Łotwie.

Całemu wydarzeniu towarzyszą słowa z Pisma Świętego: "Zanućcie Mu psalm i pieśń uwielbienia, wysławiajcie i wzywajcie Jego imię! Ponieważ Pan jest Bogiem, który niszczy wojny".


 


 


 


 


 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy