Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Ks. Tomasz Filinowicz został krajowym duszpasterzem osób niesłyszących

Znany w archidiecezji wrocławskiej kapłan, który od wielu lat opiekuje się osobami niesłyszącymi we Wrocławiu, został wybrany na krajowego duszpasterza osób niesłyszących.

Ksiądz Filinowicz prowadzi Duszpasterstwo Niesłyszących i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej. Założył także Fundację "Fonis".

Na 392. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych. Wybrano również nowego krajowego duszpasterza niesłyszących w Polsce. Ksiądz Filinowicz zastąpi ks. Łukasza Pasutę. Kadencja trwa 5 lat.

Pierwszy raz w historii istnienia duszpasterstwa niesłyszących kierować nim będzie kapłan spoza diecezji katowickiej. - Do moich obowiązków będzie należała m.in. koordynacja działań duszpasterzy osób niesłyszących w całej Polsce i organizowanie ogólnopolskich wydarzeń, jak np. wrześniowa pielgrzymka czy kursy języka migowego dla kapłanów. Czas pokaże, co się zmieni. Wielu rzeczy jeszcze nie wiem. Podchodzę do nowej funkcji optymistycznie. Będzie na pewno więcej obowiązków. Byłem członkiem rady duszpasterskiej powołanej przez poprzednika, więc w organizacji części ogólnopolskich wydarzeń uczestniczyłem. Do moich obowiązków należało prowadzenie strony internetowej - mówi ks. Filinowicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy