Nowy numer 39/2022 Archiwum

Przestrzeń dla osób dotkniętych aborcją

Winnica Racheli to trzydniowe rekolekcje, podczas których możesz całkowicie powierzyć Bogu swój ból związany z decyzją o aborcji. Najbliższy termin to 24-26 września.

Tego typu rekolekcje przeprowadzane są od 30 lat w 82 krajach. W Polsce od 2014 roku. Ci, którzy odczuwają konsekwencje emocjonalne lub duchowe oraz mają ogromne poczucie winy i potrzebę przebaczenia samym sobie po aborcji, mogą z nich skorzystać. Od niedawna także na Dolnym Śląsku. 

To przestrzeń dla osób dotkniętych aborcją nie tylko bezpośrednio, ale także pośrednio, czyli np. dla pielęgniarek, lekarzy, rodziców, dziadków, rodziny czy znajomych. Mówimy bowiem o problemie społecznym, który nie dotyczy tylko samej kobiety, ale również mężczyzny oraz ich otoczenia.

Rekolekcje skierowane są też do rodzeństwa dzieci abortowanych oraz osób, co do których decyzja o aborcji została podjęta, choć nie doszło do jej realizacji.

Najbliższe terminy to 24-26 czerwca, a także 23-25 września.

Jak mówiła nam Marta Dąbrowska, jedna z koordynatorek Winnicy Racheli we Wrocławiu, wszystko odbywa się w wolności. Nie ma mowy o nawracaniu na siłę. Panuje atmosfera miłości.

Każdy chętny może napisać na adres e-mail: winnicaroclaw@gmail.com lub zadzwonić pod numer telefonu 882-455-341.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy