Nowy numer 26/2022 Archiwum

Wychwalać Boga swoim głosem

Wrocławska Diecezjalna Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie organizuje warsztaty muzyczne. W tym roku będzie to 11. edycja.

Warsztaty odbędą się od 26 do 28 sierpnia we wrocławskim Centrum Ruchu Światło-Życie przy parafii pw. św. Bonifacego (pl. Staszica 4).

Koszt uczestnictwa wynosi 30 zł (instrumentaliści 10 zł). W tym roku do grona prowadzących dołączy Magdalena Maj (Wrocław) oraz Iwona Wróbel (Oleśnica).

- Celem organizowanych co roku warsztatów muzycznych jest doskonalenie umiejętności wokalnych, rozszerzanie repertuaru pieśni liturgicznych, a przede wszystkim uwielbienie Boga śpiewem i grą. Podczas jednego weekendu zawiązuje się wspólnota osób, które są wrażliwe na piękno muzyki sakralnej, i które poprzez jej wykonywanie starają się pogłębić relację z Bogiem, a więc czynią z niej swoją modlitwę - mówi Tomasz Kozubek, organizator.

Jak dodaje, warsztaty mają również cel bardziej "techniczny" - cyklicznie przygotowują chór do prowadzenia śpiewów podczas powakacyjnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej, która zwykle odbywa się niedługo po warsztatach.

- Dobre przeżycie tego czasu rodzi u uczestników zapał i chęć większego zaangażowania w posługę muzyczną we własnej parafii, w różnego rodzaju scholach i chórach, a także w działaniach podejmowanych przez Diecezjalną Diakonię Muzyczną. Zdarza się, że niektórzy z nich sami stają się odpowiedzialni za jakiś zespół muzyczny i dzięki warsztatom mogą rozwijać swoje umiejętności i przekazywać je innym, a także korzystać z opracowań utworów poznanych na warsztatach - dodaje T. Kozubek.

Zaznacza, że podczas warsztatów jest czas na luźne pogaduszki czy zawiązywanie relacji. Poziom warsztatów z roku na rok się podnosi. W tym roku do grona prowadzących z Diakonii Muzycznej dołączą także profesjonalni muzycy spoza środowiska oazowego. Podobnie jak w poprzedniej edycji organizowana będzie również orkiestra tworzona m.in. z członków Wrocławskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej.

Aby zapisać się na warsztaty trzeba wypełnić TEN FORMULARZ.

Zobacz, jak było przed rokiem!

Warsztaty Diecezjalnej Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie (2021).
DDMuz Wrocław
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama