Nowy Numer 16/2024 Archiwum

W Stacji Dialog PKWP na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu tętni życie

W siedzibie Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie odbyły się kolejne warsztaty - tym razem z okazji Dnia Ojca - zorganizowane przez Stowarzyszenie od serca "Faustynka". W Stacji Dialog wkrótce planowana jest biblijna wystawa, a od września kolejne zajęcia dla dzieci.

Na początku spotkania zabrzmiały piosenki o tacie-ratowniku i o lecie – bo Dzień Ojca przypada na początek letniego czasu. Dzieci i rodzice wysłuchali opowiadania o tacie.

– Dzień Ojca obchodzimy nieco wcześniej, ale, choćby ze względu na zakończenie roku szkolnego, postanowiliśmy spotkać się teraz. Razem z dziećmi przyszli i tatusiowie i mamusie – mówi Monika Skrobiewska, prezes Stowarzyszenia od serca "Faustynka". – Rozmawialiśmy o tym, jak dzieci spędzają czas z tatą. W części plastycznej uczestnicy zostali zaproszeni do wykonania „kartki od serca” dla taty, a także kartki wakacyjnej.

W Stacji Dialog PKWP na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu tętni życie   Wspólna zabawa rodziców z dziećmi. Agata Combik /Foto Gość

– W wielu miejscach na świecie, gdzie toczy się wojna, na Ukrainie, na Bliskim Wschodzie, można spotkać rodziny, gdzie nie ma już ojców. Giną podczas działań zbrojnych, pozostają z daleka od swoich bliskich. To ogromna strata – mówi ks. Andrzej Paś, dyrektor regionalnego biura PKWP. – Ważne, by ukazywać znaczenie instytucji ojcostwa, macierzyństwa; podkreślać, że w rodzinie jest siła. Zakończył się niedawno Kongres Rodzin w Rzymie, gdzie przypomniano wartość integracji rodzinnej, rolę ojca i matki. Chcemy pokazać mieszkańcom Dolnego Śląska, że wspólne spędzanie czasu przez rodziców z dziećmi to jest antidotum na zło współczesnego świata. Dopóki rodzina będzie zintegrowana, oparta na wartościach, to w świecie będzie panował pokój.

Dodaje, że Stacja Dialog to miejsce, które służy pokojowi, budowaniu przyjaznych relacji. – W niedalekiej przyszłości, w czasie wakacyjnym i powakacyjnym planowana jest tu wystawa oraz warsztaty dotyczące historii Biblii, jej przekładów. Spojrzymy na Pismo św. od strony katolickiej i nie tylko; zobaczymy, że Biblia łączy judaizm, chrześcijaństwo – mówi ks. A. Paś, zauważając że w Ameryce w każdym hotelu, na dworcach, w miejscach publicznych można mieć dostęp do Pisma św. Na wrocławskim dworcu też ono zagości.

– Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci z Wrocławia, w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III szkoły podstawowej do Stacji Dialog na zajęcia plastyczne, które będą organizowane od września dwa razy w miesiącu, w godzinach popołudniowych, z reguły od 16.00 – mówi pani Monika. – Zapraszam do wcześniejszych zgłoszeń. Kontakt: 78 194 26 23; email - faustyna1487@gmail.com. Informacje można znaleźć również na FB – Stowarzyszenie od Serca „Faustynka” albo Pracownia Plastyczna „Podróż do świata sztuki”.

W Stacji Dialog PKWP na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu tętni życie   W Stacji Dialog można wypić pyszną kawę, posilić się, a także nabyć piękne przedmioty wykonane przez chrześcijan z Bliskiego Wschodu. To realna "pomoc Kościołowi w potrzebie". Agata Combik /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy