Nowy numer 32/2022 Archiwum

Wielki mural z Janem Pawłem II na Ostrowie Tumskim

Ściana należąca do sióstr marianek, która przez lata świeciła pustkami lub bazgrołami, zmieniła się do niepoznania. Teraz wjeżdżając na Ostrów Tumski od strony ul. Wyszyńskiego, zobaczymy wielką podobiznę Jana Pawła II.

Mural o wymiarach 25 na 5 metrów z przesłaniem pontyfikatu św. Jana Pawła II zrobiła UltraVaganza, jedna z grup kibiców Śląska Wrocław. Znajduje się w bardzo widocznym miejscu Wrocławia.

Cały projekt przygotowywany był przez 2 miesiące i ma być odpowiedzią na szykany, hejt i oskarżenia kierowane bezpodstawnie wobec Jana Pawła II. Kibice malują ścianę od kilku dni.

Malowidło znajduje się na ścianie klasztoru Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej przy ul. Bolesława Kominka, czyli przy wjeździe na Ostrów Tumski od strony ul. Wyszyńskiego. 

Materiały i cały projekt kosztowały 15 tysięcy złotych. Pieniądze zebrali kibice w swoim środowisku. Pomogli także drobni przedsiębiorcy, których pomysł przedstawienia Jana Pawła II w takim miejscu urzekł. 

Na muralu na zielonym tle znajdują się herb Śląska Wrocław i II Rzeczpospolitej oraz pojawią się słowa Jana Pawła II:

Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi.

A także napis: Twoją troską był zawsze Bóg, wiara i Polska. Ojcze Święty, dziękujemy za pontyfikat. Kibice wrocławskiego Śląska.

Postać modlącego się papieża Polaka ma wymiary 5 na 5 metrów. 

Wielki mural z Janem Pawłem II na Ostrowie Tumskim Wielki mural z Janem Pawłem II na Ostrowie Tumskim

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama