Trwają zapisy na PPW, trwającą od 2 do 10 sierpnia. By pielgrzymi bezpiecznie doszli do celu, potrzebują wsparcia wolontariuszy pracujących w służbach.
Obecnie potrzeba ok. 6 osób do pracy w zaopatrzeniu (dystrybucja pieczywa, napojów i innych artykułów spożywczych). „Szukamy zarówno chłopaków/mężczyzn, jak i dziewczyn/kobiet w każdym wieku 18+. Zapewniamy moc wrażeń i doświadczenie pielgrzymki „od kulis” – mówią organizatorzy. – Taka praca to też forma modlitwy i realizacja przykazania miłości bliźniego. Może ktoś chętny? Może trzeba zapytać znajomych? Kontakt: 608 095 757 >Kuzyn<. Dzwońcie śmiało i pytajcie o szczegóły”.
Oczywiście zachęcamy wszystkich do włączenia się w „rekolekcje w drodze”, nie tylko jako wolontariusze. Pielgrzymka odbywa się w tym roku w tradycyjnej formule, znanej pątnikom przed pandemią – z namiotami, bez ograniczeń ilości osób w grupach. Zapisać można się TUTAJ.
– Ruszamy 2 sierpnia. Wędrówka zaczyna się od Mszy św. sprawowanej o 6.00 w katedrze, 10 sierpnia o 9.00 planowane jest wejście przed jasnogórski obraz, o 11.00 Msza św. na wałach – wyjaśnia Wiesław „Kuzyn” Wowk. – Ostatni nocleg jest planowany przy ul. Kawodrzańskiej 31 w Częstochowie. Dzień przed dotarciem do celu, 9 sierpnia, Msza św. zostanie odprawiona na Górce Przeprośnej, przy krzyżu postawionym jako wyraz dziękczynienia za łaski otrzymane przez pielgrzymów.
Pielgrzymka trwa 9 dni, ale jeśli ktoś z różnych względów nie może uczestniczyć w całości, może dołączyć na część modlitewnej wędrówki. W formularzu zapisowym są dostępne również takie opcje. Koszt udziału w całej pielgrzymce: osoba dorosła – 95 zł, dzieci i młodzież do 18 roku życia – 85 zł.
Co nowego w tym roku na pielgrzymim szlaku? – Idą z nami dwaj biskupi, bp Jacek Kiciński i bp Maciej Małyga. Idą w grupach 12 i 21, ale oczywiście będą głosić konferencje dla wszystkich – mówi „Kuzyn”. – W Kluczborku będziemy świętować srebrny jubileusz ślubów zakonnych s. Marii Czepiel CSSE. Wieczorem 6 sierpnia w Kluczborku odbędzie się modlitwa uwielbienia, połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.
Osoby, które chciałyby w ostatnim dniu dołączyć do pątników, mogą skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu – autobusu, który 10 sierpnia o 7.00 rano wyruszy spod katedry wrocławskiej. Wcześniej należy się zapisać. Więcej na pielgrzymka.pl.
Wśród ciekawostek odnotować można fakt, że w tym roku souvenirem pielgrzymkowym będzie magnes na lodówkę – specjalnie zaprojektowany na tę okazję, z logo PPW.