GN 38/2022 Archiwum

Wilczków. Niezapomniane dźwięki w świątyni

W pięknym kościele w Wilczkowie, którego historia sięga pierwszej połowy XIV wieku, melomani mogli wysłuchać wyjątkowego koncertu w wykonaniu włoskich muzyków.

W ramach jubileuszowego X Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego w pięknej scenerii kościoła pw. Matki Boskiej Różańcowej w Wilczkowie wystąpili artyści z Włoch: Almoni Ensemble Piano Trio. Na flecie zagrała Alma di Goetano, na klarnecie Giordano Muolo i na fortepianie Danilo Panico. Wstęp był bezpłatny.

Zachwycona publiczność gromkimi oklaskami prosiła muzyków o kolejne bisy. 

- Koncert był przepiękny, nie sposób nie odkryć "romantycznej duszy" słuchając tak podniosłą muzykę i w tak uduchowionym miejscu, a dopełnieniem wrażeń było odpowiednio akustyczne miejsce i piękna wizualizacja kościelnego wnętrza. Przepiękny przekaz kultury wysokiej. Ja proszę o więcej! - oceniła Aldona Janik. 

Program całego festiwalu nawiązuje do obchodów Roku Polskiego Romantyzmu. Celem festiwalu, który zakończy się 11 listopada, czyli w Dniu Niepodległości, jest prezentowanie najwybitniejszych dzieł kultury muzycznej we wnętrzach teatrów, pałaców, zamków i kościołów na Dolnym Śląsku.

Koncert w Wilczkowie odbył się pod patronatem posła na Sejm RP Pawła Hreniaka i wójta gminy Malczyce Andrzeja Niemca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy