Nowy numer 5/2023 Archiwum

Wieczór Czesławowy - w sam raz na upał

Warto zajść we wtorek wieczorem do chłodnego kościoła dominikańskiego pw. św. Wojciecha we Wrocławiu. Usłyszymy tam piękną muzykę organową i unikniemy upału.

We wtorek o godz. 20 w kościele na pl. Dominikańskim odbędzie się koncert kameralny w ramach cyklu "Wieczory Czesławowe". To idealny sposób na rozpoczęcie świętowania uroczystości bł. Czesława.

Usłyszymy muzykę Johna Ruttera, Astora Piazzoli, Josefa Rheinberga, a wystąpią Martyna Klupś-Radny z Krakowa, grająca na flecie poprzecznym, i organista wrocławskich dominikanów Tomasz Głuchowski. Wstęp na koncert jest wolny.

"Wieczory Czesławowe" to cykl koncertowy trwający od kilku lat. Niewielu wie, że w kościele pw. św. Wojciecha, jako jednej z nielicznych świątyń, znajdują się dwa instrumenty organowe, o różnej stylistyce brzmieniowej. Pozwalają zaprezentować potencjalnym słuchaczom szerokie spectrum muzyki organowej i kameralnej.

Ponadto jeden z nich to opus vitae Józefa Cynara, polskiego organmistrza, który na stałe wpisał się swoimi instrumentami w historię i organową panoramę Wrocławia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy