Nowy numer 39/2022 Archiwum

"Chrystus jako pierwszy" po raz czwarty

Już po raz czwarty, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, na trasę pielgrzymkową wyruszy Parafialna Piesza Pielgrzymka do Brzezinki. To może być wspaniała "dogrywka" do zakończonej 10 sierpnia Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

Pątnicy podczas kilkunastu kilometrów odwiedzają wszystkie świątynie parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Boguszycach.

- W tym roku pielgrzymka odbywa się pod hasłem "Chrystus jako pierwszy" - mówi Arkadiusz Cichosz, organizator pielgrzymki. - Są to słowa zaczerpnięte z Pierwszego Listu do Koryntian, który czyta się podczas liturgii 15 sierpnia i nad tymi słowami św. Pawła będziemy się pochylać podczas modlitwy i rozważań.

Duchowym przewodnikiem pielgrzymki będzie o. Andrzej Barszcz. - Ojciec Andrzej jest franciszkaninem kapucyn, który pochodzi z naszej parafii a na co dzień posługuje w Republice Środkowej Afryki - dodaje Arkadiusz Cichosz.

Pielgrzymka rozpoczyna się o godzinie 10.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Boguszycach Osiedlu. Msza św. odpustowa, połączona z dziękczynieniem za plony - dożynkami - będzie odprawiona w kościele w Brzezince o godzinie 14.00.

Serdecznie zapraszamy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy