Nowy numer 39/2022 Archiwum

Ambulans dla Ukrainy

Niemieccy przedsiębiorcy przekazali karetkę pogotowia wraz ze sprzętem medycznym franciszkanom pracującym w Ukrainie.

Wrocławska Fundacja "Antoni" pośredniczyła w przekazaniu ambulansu za 50 tys. euro wraz ze sprzętem medycznym (m.in. bandaże, opatrunki, strzykawki) za 20 tys. euro. Sfinansowali go przedsiębiorcy z Niemiec, którzy przekazali całość franciszkanom pracującym na co dzień w Tarnopolu.

Zakonnicy wybudowali i prowadzą przychodnię - punkt medyczny św. Teresy w Tarnopolu. Trafiło tam wielu Ukraińców ze wschodniej części kraju, którzy potrzebują doraźnej opieki medycznej. Ośrodek otworzył się praktycznie wraz z wybuchem wojny, choć oczywiście wcześniej nie wiadomo było, że będzie tak potrzebny.

- To, co udało się sfinansować, jest bardzo potrzebne na co dzień w Tarnopolu. Przekazanie nastąpiło we Wrocławiu i ambulans pojechał już do Ukrainy. Niemcy zgłosili się do nas, że chcą pomoc Ukrainie przez Fundację "Antoni". Nasi bracia posługujący w Ukrainie pozostają w kontakcie z niemieckimi przedsiębiorcami. Sponsorzy zobligowali się, by doposażać sprzęt medyczny, dopóki trwa wojna. Biorą też pod opiekę przekazany samochód - tłumaczy br. Rafał Gorzołka, prezes Fundacji "Antoni".

Ambulans dla Ukrainy

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy