Nowy numer 39/2022 Archiwum

Czwarta pielgrzymka do Brzezinki. Czas Bożego działania

Ponad trzydzieścioro pielgrzymów wzięło udział w czwartej parafialnej pielgrzymce pieszej do Brzezinki. W tym roku pątnicy pielgrzymowali pod hasłem "Chrystus jako pierwszy".

Trasa pielgrzymki przebiega przez wszystkie świątynie parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Boguszycach. Wędrówka rozpoczyna się w Boguszycach Osiedlu i wiedzie do Boguszyc a następnie przez Sokołowice do Brzezinki.

Czwarta pielgrzymka do Brzezinki. Czas Bożego działania   Pielgrzymi szli szlakiem wszystkich kościołów parafii w Boguszycach. Archiwum prywatne

Duchowym przewodnikiem tegorocznej pielgrzymki był o. Andrzej Barszcz, kapucyn który na co dzień posługuje w Republice Środkowej Afryki. Podczas drogi opowiadał m.in. o tym, jak wygląda posługa na misjach, ale zaznaczył też, że Bóg za wstawiennictwem Maryi działa nie tylko w wielkich sanktuariach, ale na co dzień w naszym życiu.

Czwarta pielgrzymka do Brzezinki. Czas Bożego działania   Przewodnikiem grupy pielgrzymkowej był o. Andrzej Barszcz. Archiwum prywatne

– Nasza pielgrzymka też może stać się miejscem wielkiego działania Boga, ale to zależy tylko od naszej wiary – mówił podczas pielgrzymkowej konferencji misjonarz. – Może to nie będzie spektakularne wskrzeszenie, uzdrowienie czy nawrócenie, ale codziennie dzieją się cuda, które wystarczy zobaczyć. A wielkie rzeczy w naszym życiu będą się działy! – dodał.

Czwarta pielgrzymka do Brzezinki. Czas Bożego działania   Wędrówka leśnymi drogami. Archiwum prywatne

Kulminacyjnym punktem pielgrzymki jest Msza św. odpustowo-dożynkowa w Brzezince. Eucharystii przewodniczył ks. Mieczysław Janczyszyn – proboszcz parafii pw. św. Jana Apostoła w Oleśnicy. Podczas homilii wezwał wiernych, by byli świadkami, jak Maryja u Elżbiety. – Ludzie może czekają na jakieś spektakularne znaki od Boga, ale to my jesteśmy szczególnym znakiem mocy Bożej – to my musimy o nim świadczyć w świecie – mówił kaznodzieja.

Czwarta pielgrzymka do Brzezinki. Czas Bożego działania   Pątnicy reprezentowali różne pokolenia. Archiwum prywatne
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy