Nowy numer 38/2022 Archiwum

Kościół w drodze

Pątnicy pytani na Jasnej Górze o wrażenia z pielgrzymki zgodnie mówili, że to był bardzo dobry czas – zarówno osobisty, jak i wspólnotowy.

To poczucie, że do Czarnej Madonny zmierza Kościół wrocławski na pewno potęgowała obecność dwóch biskupów – do Jacka Kicińskiego CMF dołączył Maciej Małyga.

– Na tej drodze spotkaliśmy Kościół, który jest piękny, bo Pan Jego piękno odsłonił. Mamy za sobą różne doświadczenia, różne słowa: przyjdź, pragnij, wracaj, trać, czuwaj... a na koniec może takie dwa: idziemy razem – mówił dziękując pątnikom za wspólna wędrówkę i przypominając przesłania ze swoich homilii bp Maciej. Natomiast bp Jacek dodał: – Pan Jezus posyłał po dwóch, to poszliśmy. Dlatego jesteśmy razem – zaznaczył. Przez tegoroczną 42. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską przewinęło się oficjalnie łącznie – co wynika z danych podanych przy zapisach – 1,5 tys. osób. Cały dystans ponad 220 km przeszło niespełna 600. Ks. Tomasz Płukarski, główny przewodnik PPW zaznacza, że największą radością jest to, że po dwóch latach sztafet związanych z pandemią, w tym roku udało się wyruszyć bez żadnych ograniczeń. Już 15 października odbędzie się tzw. epilog PPW – czyli doroczna piesza pielgrzymka do grobu św. Jadwigi Śląskiej do Trzebnicy, gromadząca każdego roku kilka tysięcy uczestników. Już teraz serdecznie zapraszamy. Zapraszamy również na małe fotowspomnienie na ss. VI–VII, a po więcej na www.ppw. gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy