Nowy numer 48/2022 Archiwum

Przesłuchania do chórów dziecięcych w Trzebnicy

Chór to przygoda muzyczna na całe życie. Warto więc rozpocząć ją już od dziecięcych lat i to przy międzynarodowym sanktuarium.

W bazylice św. Jadwigi w Trzebnicy od ponad roku działają chóry dziecięce, prowadzone przez Łukasza Czartowskiego, absolwenta Papieskiego Instytutu Muzyki Sakralnej w Rzymie.

Od września organizatorzy - Fundacja "Lumen de Lumine" - zachęca rodziców do zapisywania dzieci na zajęcia ze śpiewu w chórze. Zapisywać można dzieci już od 7.-8. roku życia, tak chłopców, jak i dziewczynki. 

- W pracy z dziećmi chodzi nam nie tylko o rozwijanie samej umiejętności śpiewu. Owszem, uczymy, jak czytać nuty oraz emisji głosu. Poza tym chór to najlepsze miejsce do rozwoju kultury, okazja do występów publicznych, rozwijania odwagi i współdziałania w grupie - mówi Łukasz Czartowski, prezes Fundacji "Lumen de Lumine".

W ramach kampanii promocyjnej można zapisać się na darmową lekcje śpiewu, podczas której - poza rozśpiewaniem dziecka - prowadzący opowie rodzicom, jak wygląda praca w chórze. - Naszym mottem jest hasło: "Śpiew to młodość na całe życie" - dodaje Ł. Czartowski.

Termin przesłuchań to 1-20 września. Kontaktu z fundacją przez e-mail: fundacja.lumen@gmail.com lub telefonicznie: 887 877 756.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy