Nowy numer 47/2022 Archiwum

Rozkład jazdy gotowy. Można się zapisywać

Zakończyło się spotkanie Inspektorialnej Rady Młodych przy inspektorii wrocławskiej sióstr salezjanek. Młodzi wraz z siostrami zakonnymi ustalali plan wydarzeń na cały rok.

Inspektorialna Rada Młodych spotyka się trzy razy w roku. Jej skład co roku się zmienia. Tym razem we Wrocławiu 15 młodych osób wraz z 7 siostrami salezjankami przez 3 dni ustalało i dyskutowało przebieg wydarzeń w formacji młodzieży.

- Spotkaliśmy się także, by się wspólnie modlić, budować wspólnotę reprezentantów różnych grup, żeby także przygotowywać spotkania dla młodych ludzi w ciągu roku. Prace były przeplatane wspólną zabawą, integracją i modlitwą, żeby się formować - mówi s. Magdalena Baczyńska FMA, odpowiedzialna za duszpasterstwo młodzieżowe w inspektorii wrocławskiej

W spotkaniu wzięli udział młodzi od 7 klasy podstawowej po studentów. Z różnych miast takich jak: Ostrów, Grabów, Pleszew, Dzierżoniów, Środa Śląska, Wrocław, czy Piła.

- Opowiadali nam, jaką tematyką chcieliby się zająć. Jakie kwestie są ważne dla młodych ludzi obecnie. Przygotowujemy wszystko w duchowej łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży, które już za rok w sierpniu w Lizbonie. Staraliśmy się wybrać i wymyślić chwytliwe tematy spotkań, a potem ustalaliśmy ich konkretny program. Jakie warsztaty przeprowadzić, jakie osoby zaprosić, czym byliby zainteresowani uczestnicy, co poszerzyć? Mamy i słuchamy głosu z pierwszej ręki, głosu ich rówieśników - dodaje s. Magdalena.

Siostry salezjanki planują przeprowadzić w ciągu roku duże spotkania m.in. z okazji święta Niepokalanego Poczęcia NMP w grudniu, na Wielki Post oraz na majówkę (Święto Młodych). Szacują, że łącznie przybędzie na nie ok. 400 osób.

Rozkład jazdy gotowy. Można się zapisywać

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy