Nowy numer 39/2022 Archiwum

Przez Wrocław przejdzie Marsz dla Życia

9 października przez centrum Wrocławia przejdzie Marsz dla Życia pod hasłem "I ślubuję Ci". To ukoronowanie całego roku regularnej pracy środowisk pro-life.

Inicjatywa „Wrocław dla życia” niesie pomoc konkretnym osobom i rodzinom w trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej.

Wspiera organizacje, instytucje, placówki medyczne i opiekuńcze, jak hospicja perinatalne czy domy samotnej matki. Teraz zaprasza na Marsz dla Życia, który odbędzie się 9 października.

Poprzedzony będzie Mszą Świętą w bazylice pw. św. Elżbiety przy rynku o godzinie 12. Po jej zakończeniu, o godzinie 13, spod kościoła garnizonowego wyruszy pochód, który przejdzie: Odrzańską, Rynkiem, obok pręgierza, Kotlarską, Piaskową, Mostem Piaskowym, Świętej Jadwigi, Mostem Tumskim, Katedralną i dojdzie na Plac Katedralny.

To ważniejsze, niż może się wydawać. Powinniśmy stale zaznaczać w przestrzeni publicznej swoją obecność i gotowość do działania. Musimy być żywym drogowskazem dla wszystkich wątpiących. Dla wszystkich przytłoczonych aktywnością nieprzyjaciół życia, rodziny i opartej na ich poszanowaniu kultury, będącej jedyną przestrzenią sprzyjającą rozwojowi silnego, wolnego człowieka. Jesteśmy różnymi ludźmi, członkami rozmaitych stowarzyszeń, a także niezrzeszonymi, od lat poświęcającymi się działalności społecznej na różnych polach.

- piszą organizatorzy. 

- Chcemy przekazać wrocławianom, jakie wartości są dla nas ważne: prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, godność człowieka, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Pokażemy, jak ważne jest dla nas małżeństwo kobiety i mężczyzny. Jedno na całe życie. Że jest piękne, a wzajemna miłość małżonków owocuje dziećmi, które powinny zostać przyjęte niezależnie od tego, czy są zdrowe czy chore - dodaje Agata Leszczak, jedna z organizatorów Marszu.

Marsz odbędzie się przy wsparciu Centrum Życia i Rodziny, które zapewnia materiały promocyjne i wsparcie merytoryczne.

Inicjatywę honorowym patronatem objął abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

- Chcemy przekazać wrocławianom, jakie wartości są dla nas ważne: prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, godność człowieka, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Pokażemy, jak ważne jest dla nas małżeństwo kobiety i mężczyzny. Jedno na całe życie. Że jest piękne, a wzajemna miłość małżonków owocuje dziećmi, które powinny zostać przyjęte niezależnie od tego, czy są zdrowe czy chore - mówi Agata Leszczak, jedna z organizatorów Marszu.

Jej zdaniem coraz więcej się słyszy, że nauczanie Kościoła i wierne małżeństwo zniewala człowieka, że przez to czuje się nieszczęśliwy.

- Wyjściem w przestrzeń publiczną chcemy pokazać, że to nieprawda. Szczęśliwe życie małżeńskie istnieje i ono jest wokół nas. Małżeństwo to jedna z najlepszych decyzji jakie podjęłam - podsumowuje członek Civitas Christiana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy