Nowy numer 39/2022 Archiwum

Powołani do Miłości

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Miłość Pańska" w Oleśnicy zaprasza na modlitewne spotkanie, podczas którego odbędzie się dziękczynienie za rok istnienia grupy.

Ks. Wojciech Bujak, lider wspólnoty Miłość Pańska w Oleśnicy zaznacza, że pragnienie, aby wspólnie uwielbiać Boga pojawiło się w sercach Oleśniczan w 2021 roku. Parafianie Bazyliki pw. św. Jana Apostoła jeździli do wielu różnych wspólnot na modlitwę uwielbienia.

- Współpracę rozpoczęliśmy ze wspólnotą Płomień Pański z Wrocławia. Chcieliśmy jednak, aby i u nas w Oleśnicy powstała wspólnota charyzmatyczna. Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym w Lewinie Kłodzkim oraz weekend ewangelizacyjny zaowocowały powstaniem wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej "Miłość Pańska" - opowiada.

W pierwszym roku swojej działalności wspólnota przygotowała Seminarium Odnowy Wiary dla bierzmowanych i dla parafian, kurs Nowe Życie oraz 3 dni uwielbienia w każdej z Oleśnickich parafii. - Obecnie wspólnota liczy około 50 osób. W tym roku obchodzimy swoją pierwszą rocznicę urodzin i pragniemy, abyście przeżyli ją razem z nami. Chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim tym którzy wspierali nas obecnością i modlitwa podczas trudów powstawania budując od zera struktury i diakonie - dodaje. ks. Wojciech.

Rocznicowe spotkanie odbędzie się w sobotę 1 października. O 18.00 w bazylice pw. św. Jana Apostoła w Oleśnicy rozpocznie się Eucharystia a po niej modlitwę uwielbienia wyrażająca radość za dar wspólnoty. Oprawę muzyczną i uwielbienie poprowadzi Marta Miłuńska - psychoterapeutka, muzyk oraz lider projektu "Przebudzenie".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy