Po prostu piękni - wyjątkowy pokaz mody

To wydarzenie, którego bohaterami są osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Wystąpią jako tancerze i tancerki, na czerwonym dywanie zaprezentują kreacje polskich projektantów oraz pokażą swoje obrazy.

Fundacja L'Arche, która działa w Polsce od ponad 40 lat, zaprasza na niezwykłe wydarzenie. Jego głównym punktem będzie jedyny w swoim rodzaju pokaz mody oraz wernisaż prac dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, połączony z licytacją.

Gala "Po Prostu Piękni" odbędzie się 1 października o godzinie 17 w Muzeum Archeologicznym (ul. Cieszyńskiego 9) we Wrocławiu. Pierwsza edycja odbyła się 11 grudnia 2021 roku.

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną zaprezentują się w rolach, w których na co dzień ich nie spotykamy - jako modele i modelki w kreacjach polskich projektantów. Będą więc mogli zaprezentować się w nie stereotypowym kontekście, pokazać swoją kreatywność i piękno. 

Naturalną scenografią dla gali i jej po prostu pięknych bohaterów będą zabytkowy dziedziniec i sala w Muzeum Archeologicznym, znanym większości wrocławian jako Arsenał Miejski. W centrum nowoczesnego, dużego miasta będzie można poczuć się jak w innym, równoległym świecie.

W programie:

  • pokaz mody z udziałem modelek i modeli z niepełnosprawnością intelektualną,
  • wystawa obrazów stworzonych przez osoby z niepełnosprawnością,
  • występ taneczny
  • aukcja charytatywna na rzecz mieszkańców domów prowadzonych we Wrocławiu przez Fundację L’Arche
  • koncert zespołu 13 Drzew.

Fundacja L'Arche od początku aktywnie wspiera dorosłe osoby niepełnosprawnością intelektualną. We Wrocławiu prowadzi dwa domy o charakterze rodzinnym oraz zespół mieszkań terapeutycznych dla 24 dorosłych osób z niepełnosprawnością. Dodatkowo zajmuje się działalnością edukacyjną oraz wspiera rozwój indywidualnych talentów i pasji swoich mieszkańców. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..