Nowy numer 48/2023 Archiwum

Wrocław. Uwielbienie na statku

Katolicy na Ulicy co roku we wrześniu wychwalają Boga nie tylko, jak zwykle, na ulicach miasta, ale także na jego wodnych drogach. Wraz z zespołem N.O.E. i kilkunastoma wrocławskimi wspólnotami katolickimi modlili się i głosili Jezusa z pokładu "Nereidy" i na Bulwarze Dunikowskiego.

Pewnie nie przypadkiem tuż przy nim biegnie ulica Ducha Świętego (która swoją nazwę zawdzięcza szpitalowi, jaki przed wiekami tu powstał z inicjatywy św. Jadwigi Trzebnickiej).

Wrocław. Uwielbienie na statku

Tradycyjnie już we wrześniu wrocławianie mogli usłyszeć Ewangelię na brzegu Odry. Pieśni chwały i orędzie Dobrej Nowiny - zwielokrotnione przez wody rzeki - docierały do uszu przechodniów i spacerowiczów.

Członkowie wrocławskich wspólnot, którym towarzyszyli ks. Wojciech Bujak, o. Marcin Wirkowski, ks. Tomasz Zalwowski, a później także ks. Wojciech Selak, rozpoczęli swój rejs w niedzielny wieczór.

Wrocław. Uwielbienie na statku   Czas uwielbienia. Paweł Baranowski Wrocław. Uwielbienie na statku   O. Marcin. Paweł Baranowski

- Jesteśmy ruchem, który jest wspólnotą wspólnot. Wychodzimy na ulice i głosimy Dobrą Nowinę - mówił Jacek o Katolikach na Ulicy, wyjaśniając, że nie chodzi o organizowane raz po raz akcje, ale o codzienny styl życia.

Wrocław. Uwielbienie na statku   Zespół N.O.E. - Nieograniczona Odpowiedzialność Ewangelizacyjna. Krystian Madejka Wrocław. Uwielbienie na statku   Początek rejsu. Krystian Madejka

Regularnie co tydzień wychodzą na ulice Wrocławia w czwartki o 20.30 (spotykają się już o 20.00 na rynku). - Dwa tygodnie temu odbyło się nasze 500. wyjście - przypomniał Jacek, wspominając również o czerwcowych Weekendach Ewangelizacyjnych "Ochrzczeni Ogniem" oraz o całonocnych czuwaniach Ogień Dwóch Serc. W październiku takie czuwanie odbędzie się w Kątach Wrocławskich, w listopadzie - w Oławie, a w grudniu - w Żernikach Wrocławskich.

Zobacz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy