Nowy numer 48/2022 Archiwum

Zgłoszenia prób porwania dzieci sprzed szkół. Policja ostrzega i uczula

Policjanci z powiatu wrocławskiego odnotowali we wrześniu trzy zgłoszenia dotyczące zaczepiania dzieci przez osoby obce w pobliżu szkół i placów zabaw.

Jak informuje asp. Aleksandra Freus, policjanci sprawdzają monitoring i prowadzą działania operacyjne w tych sprawach oraz kontrole rejonu szkół i placówek oświatowych.

- Funkcjonariusze są w kontakcie z rodzicami i pedagogami w związku z tymi trzema zgłoszeniami. Na ten moment żadne z tych zgłoszeń nie zostało potwierdzone. Podkreślić należy, że żadne z dotychczasowych zgłoszeń nie zostało zakwalifikowane jako zdarzenie o charakterze kryminalnym. Ponadto funkcjonariusze, prowadząc działania prewencyjne w placówkach oświatowych, spotykają się cykliczne z dziećmi na zajęciach, ucząc je m.in., jak należy zachować się w kontakcie z osobą obcą i co należy zrobić w sytuacji zagrożenia - informuje asp. Freus.

Apeluje do rodziców i nie tylko: - W przypadku pojawienia się tego typu sytuacji prosimy zgłaszać to jednostkom policji właściwych terytorialnie lub w sytuacjach pilnych dzwonić pod numer alarmowy 112.

Policja zachęca rodziców, ale i nauczycieli do przeprowadzenia prewencyjnych rozmów z dziećmi na temat ewentualnych propozycji podwożenia ich do domu lub do szkoły. Warto uczulić dzieci, aby z takich propozycji nie korzystały. A jeżeli ktokolwiek spotka się taką propozycją, proszony jest o zapamiętanie jak najwięcej szczegółów odnośnie do samochodu u osoby proponującej podwiezienie.

W Suchym Dworze pod Wrocławiem zaobserwowano w ostatnich dniach dwa przypadki, kiedy pasażerowie czerwonego busa zaczepiali dzieci, zachęcając je do wejścia do pojazdu cukierkami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy