Nowy numer 48/2022 Archiwum

A może do grobu św. Jadwigi z Bagna?

Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Trzebnicy nie wychodzi tylko ze stolicy Dolnego Śląska. Jest jeszcze nurt, który prowadzi z Bagna. W tym roku wyruszy on po raz trzeci.

Pierwszy raz szli przed pandemią w charakterze grupy typowo parafialnej z Bagna. To było 100 osób. Drugi raz (przed rokiem temu) było ich jeszcze więcej - 140 osób.

- W zeszłym roku były to połączone siły z Duszpasterzami Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej (RMS) i Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań (SOP). W tym roku chcemy, by nie była to grupa tylko parafialna, ale szersza - salwatoriańska - mówi ks. Michał Gołębiowski SDS z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bagnie.

Przewodnikiem grupy jest ks. Marek Sumara SDS. Kapłani kierują zaproszenie do pieszego pielgrzymowania do wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób utożsamiają się z salwatorianami.

Trasa liczy 25 km. Wyjście planowane jest 15 października o godzinie 7.00 spod kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Bagnie. Pielgrzymi przejdą przez Osolin, Morzęcin Mały, Osolę do Morzęcina Dużego, gdzie odbędzie się pierwszy postój. Potem w Siemianicach pątnicy połączą się z grupą z Obornik Śląskich (tam idą też idą salwatorianie z pielgrzymami).

Następnie trasa wiedzie przez Kuraszków do Kowal, gdzie zaplanowano drugi postój.  Z Kowal przez Przecławice do Rzepotowic (ostatni postój). Później przez Marcinów do Trzebnicy.

- W trakcie pielgrzymki będziemy także przybliżać postać naszego założyciela bł. Franciszka Marię od Krzyża Jordana. To także okazja dla wielu do poznania tego, czym jako salwatorianie się zajmujemy. Dlatego zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania z naszą grupą z Bagna - dodaje ks. M. Gołębiowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy