Nowy numer 48/2022 Archiwum

Wszystko postawiłem na Maryję

Te słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego są hasłem 10. Pielgrzymki na Święte Wzgórze Osobowickie, która odbędzie się 1 października.

Pątnicy wyruszą spod kościoła św. Jerzego - tuż obok kościoła parafialnego ojców oblatów pw. NMP Królowej Polski (ul. Ojców Oblatów) o 9.00.

W planie wędrówki jest przewidziane nawiedzenie kościoła pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, a nas zakończenie - o. 12.00 rozpocznie się Msza św. w kaplicy na Świętym Wzgórzu Osobowickim. Po Eucharystii zaplanowano agapę.

Święte Wzgórz zwane jest też Górą Kapliczną. Znajduje się w zielonej okolicy przy ul. Lipskiej. Jest to miejsce, które tętniło życiem już tysiące lat temu (znajdowały się tu prastare grodziska), a od XVIII w. stało się ośrodkiem maryjnego kultu. 

W kaplicy na wzgórzu czczona jest figurka Matki Bożej Osobowickiej, a w jej krypcie mieści się grobowiec rodziny Kornów, bardzo zasłużonej dla Osobowic oraz Świętego Wzgórza. Obok kaplicy znajdują się zabytkowe stacje Drogi Krzyżowej.

Organizatorem pielgrzymki jest Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Niepełnosprawnością Intelektualną OAZA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy