Nowy numer 48/2022 Archiwum

Wystawa ikon "Oblicze Matki"

Wrocławska Grupa Ikonopisarska im. św. Teresy Benedykty od Krzyża zachęca w październiku do obejrzenia swoich prac.

W dniach 8-21 października w kościele pw. Trójcy Świętej przy ul. Krzycka 42 we Wrocławiu będzie można obejrzeć wystawę ikon pt. „Oblicze Matki”. To owoc projektu realizowanego przez Wrocławską Grupę Ikonopisarską im. św. Teresy Benedykty od Krzyża od października 2020 roku, mający na celu przybliżenie głównych typów przedstawień Matki Bożej w ikonografii.

- Dla osób uczestniczących w pracach nad tymi ikonami była to ogromna szansa na wspólne wzrastanie, zdobywanie nowych umiejętności malarskich oraz budowanie wspólnoty. Dopełnieniem wystawy są banery ze szczegółowym opisem prezentowanych ikon. Wierzymy, że wystawa przyczyni się do zwiększenia zainteresowania  wrocławian tą szczególną formą sztuki sakralnej, ale też będzie zaproszeniem do modlitwy i wejścia w bliższą relację z Matką Bożą - mówi Monika Kapysz.

Otwarcie wystawy nastapi podczas oratorium. Więcej przeczytasz o nim poniżej:

Wrocławska Grupa Ikonopisarska św. Teresy Benedykty od Krzyża to nieformalne zrzeszenie osób, które odbyły w przeszłości warsztaty pisania ikon lub samodzielnie poznawały i praktykowały tradycyjną technikę ikonopisarską. Grupa spotyka się regularnie aby dzielić się doświadczeniem oraz rozwijać powołanie ikonopisarskie.

Jeśli chcesz ją poznać lepiej, zajrzyj TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy