Zakończenie roku jubileuszowego, relikwie bł. Jakuba Strzemię i kapsuła czasu

W sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich zostaną wprowadzone relikwie bł. Jakuba Strzemię, a także wmurowana w wieżę kapsuła czasu.

Uroczystej modlitwie 23 października o godzinie 12.30 wraz z wprowadzeniem relikwii będzie przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski. Wprowadzenie relikwii będzie także jednocześnie zakończeniem roku jubileuszowego, który przed rokiem otworzył abp Józef Kupny. Wówczas parafia otrzymała relikwie bł. Franciszka Jordana, założyciela salwatorianów.

- Przez cały rok parafianie podjęli sztafetę postu i modlitwy w intencji parafii oraz pokoju na Ukrainie. Podejmowaliśmy różne inicjatywy duszpasterskie. Teraz uroczyście zakończymy ten ważny dla naszej wspólnoty czas razem z metropolitą lwowskim - mówi ks. Rafał Chwałkowski SDS, proboszcz i kustosz obornickiego sanktuarium.

Na koniec Mszy świętej zostanie zapieczętowana kapsuła czasu z przesłaniem dla następnych pokoleń, która po uroczystościach zostanie zamurowana w wieży kościoła.

W kapsule znajdzie się specjalny dokument na pergaminie z preambułą podpisany przez abp. Józefa Kupnego, abp Mieczysława Mokrzyckiego, proboszcza parafii, burmistrza Obornik Śląskich oraz przedstawicieli parafii. Oprócz tego umieszczona zostanie historia parafii z przesłaniem dla potomnych, współczesne banknoty i monety, najnowszy numer miesięcznika Nowe Życie, gazety gminnej oraz "Gościa Niedzielnego", pendrive z aktualnymi i starymi zdjęciami Obornik Śląskich, a także sanktuarium oraz pamiątki miejskie.

- Niektórzy się śmieją, że trzeba będzie jeszcze zamurować komputer, bo nie wiadomo czy pendrive uda się odczytać za 100 lat. Nie wiadomo, czy ktoś w ogóle będzie umiał obsługiwać sprzęt z dzisiejszych czasów - uśmiecha się ks. Rafał.

Zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie, gdzie posługuje abp Mokrzycki, a także salwatorianie, którym obornicka parafia od początku wojny pomaga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..