Nowy numer 5/2023 Archiwum

Zbliża się Dolnośląskie Forum Młodzieży

Jesteś aktywnym członkiem młodzieżowej społeczności? Chcesz poznać młodzieżowych działaczy z Dolnego Śląska? Pragniesz rozwinąć swoje umiejętności liderskie i zdobyć nowe doświadczenia? Już 21 października w Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja w Oleśnicy odbędzie się Dolnośląskie Forum Młodzieży. Trwa rejestracja uczestników.

Dolnośląskie Forum Młodzieży to czas swobodnej wymiany poglądów w zakresie skutecznego funkcjonowania młodych ludzi w zmieniającym się świecie. Uczestnicy otrzymają ogromną dawkę motywacji, energii i możliwości do dalszego rozwijania swoich aktywności społecznych. To również wspaniała okazja do poznania nowych osób oraz zdobycia wiedzy niezbędnej dla przyszłych liderów regionu.

- Dolnośląskie Forum Młodzieży to jedyne takie wydarzenie w regionie, w pełni otwarte i skierowane do całej młodzieży dolnośląskiej. Jest to platforma pluralizmu, wymiany myśli, poglądów, doświadczeń oraz merytorycznej krytyki - informuje Dawid Wrzesiński, prezes stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk, organizatora wydarzenia.

Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk to młodzieżowa organizacja założona przez studentów i absolwentów wrocławskich uczelni, których celem jest wychowanie młodego pokolenia w myśl patriotyzmu lokalnego i narodowego, przedsiębiorczości i świadomości otaczającej nas rzeczywistości. Panele dyskusyjne przygotowane na Forum mają na celu wskazanie młodym ludziom różnych dróg rozwoju. Wśród panelistów znaleźli się młodzi przedsiębiorcy, dyrektorzy, radni czy działacze społeczni. 

- Jest to miejsce dla każdego, nie tylko dla wybranych. Chcemy, aby młodzież była wyposażona w narzędzia i wiedzę potrzebną do zdrowej konkurencji i efektywnej współpracy w swoim dorosłym życiu - podkreśla D. Wrzesiński. Zaznacza, że dyskusja będzie ukierunkowana na wskazanie młodzieży, sposobów na odnalezienie się i dostosowanie do zmieniającego się rynku pracy. Dodatkowo wydarzenie oddaje głos uczestnikom forum, którzy będą mogli swobodnie wypowiedzieć się na dręczące ich tematy oraz wskazać problemy, z jakimi zmagają się młodzi ludzie.

Wydarzenie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja w Oleśnicy. Forum rozpoczną wystąpienia marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Oleśnickiego Adama Horbacza i burmistrza Oleśnicy Jana Bronsia. Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie będzie wspaniałą okazją do rozwoju dojrzałości społecznej, zdobycia nowych doświadczeń oraz poznania młodych aktywistów z regionu Dolnego Śląska. 

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się zarejestrować. Formularz dostępny TUTAJ.

Więcej informacji na temat forum można znaleźć na Facebooku.

"Gość Niedzielny" jest patronem medialnym Dolnośląskiego Forum Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy