Nowy numer 09/2024 Archiwum

W Wierzbicach zniszczono figurę Maryi oraz grób siostry zakonnej

W parafii Bożego Ciała i Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Wierzbicach doszło do aktu wandalizmu.

Z 31 października na 1 listopada sprawcy potłukli figurę Matki Bożej, znajdują się w specjalnej grocie, zniszczyli nagrobek siostry józefitki, a także wyjęli krzyż z dziecięcego grobu.

Proboszcz, ks. Leszek Bojarski zgłosił sprawę na policję. 

- Figura już jest nie do odratowania. A przyjechała do nas ponad 20 lat aż z Lourdes. Parafianie się przy niej modlili i ma ogromną wartość sentymentalną - mówi ks. Leszek.

Podejrzewa, że za zniszczenia odpowiedzialna jest młodzież, być może w ramach zabaw Hallowen - ze względu na datę incydentu. Sprawcy prawdopodobnie chcieli po prostu pokazać swoje antykościelne nastawienie.

- Jeszcze nie wiem, czy wstawimy nową figurę. Zobaczymy. Do tej pory nic takiego w parafii nie miało miejsca. Tylko drobne kradzieże zniczy, czy kwiatów - mówi ksiądz proboszcz z Wierzbic.

O całej sprawie poinformowała także Ochotnicza Straż Pożarna w Pustkowie Żurawskim.

Wczorajszej nocy czczącej zachodnie Hallowen doszło do haniebnego czynu wymierzonego w kościół parafialny znajdujący się w Wierzbicach. Zniszczona została figura Najświętszej Maryi Panny, oraz uszkodzone zostały nagrobki znajdujące się tuż przy świątyni. Piętnujemy takie zachowania oraz nagłaśniamy sprawę by ktokolwiek widział sytuację bądź sprawców jak najszybciej zgłosił to do organów ścigania. Miejsca kultu czy miejsca użyteczności publicznej często są atakowane poprzez wandali. Decydujemy się też dodać zdjęcia, aby ukazać poziom zezwierzęcenia osób które tego dokonały.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy