Nowy numer 48/2022 Archiwum

Rekolekcje "Finanse po Bożemu" wkrótce w parafii pw. św. Maurycego we Wrocławiu

Trwają już zapisy na rekolekcje - oparte na kursie finansowym Crown - które rozpoczną się w formie stacjonarnej we Wrocławiu 13 grudnia. W programie jest 12 spotkań.

– Czy chodzi o to, żeby uporządkować finanse? Oczywiście, że nie. Chodzi o to, żeby uporządkować relacje z Panem Bogiem przy pomocy finansów – mówi Andrzej Cwynar, prezes Fundacji dla Rodziny, która organizuje rekolekcje.

Zwraca uwagę na fakt obecności tematu pieniędzy w wielu miejscach Pisma św., też w Nowym Testamencie. – Przypowieści Pana Jezusa wcale nie dotyczą pieniędzy, ale On opisuje Królestwo Boże także przy pomocy pieniędzy – dodaje. – Na naszych rekolekcjach nie chodzi o to, by dowiedzieć się, jak zarządzać pieniędzmi – owszem, w jakimś zakresie też, ale nie to jest celem. „Efektem ubocznym” tych spotkań jest to, że ma się lepsze relacje małżeńskie, więcej pieniędzy. W rekolekcjach chodzi jednak o to, by zbliżyć się do Pana Boga, zaufać Mu.

Podkreśla, że pieniądze świetnie to weryfikują. Muszę oszukiwać, nie wystawiać faktur, itp., czy ufam, że Pan Bóg się o mnie zatroszczy? Jak mam sobie radzić z długami, planować budżet? To tylko niektóre z tematów pojawiających się w czasie rekolekcji.

„W dobie szalejącej inflacji, kryzysu energetycznego i wojny, możesz się zastanawiać, co będzie z twoimi pieniędzmi, z twoją ratą kredytową. Mogę ci przekazać dobrą wiadomość: Ani pieniądze nie są twoje, ani kredyt nie jest twój. Wszystkim się opiekuje Pan Bóg” – wyjaśnia A. Cwynar.

Rekolekcje pomogą stać się dobrym, wiernym zarządcą dóbr, które powierzył nam Pan Bóg.

Spotkania rekolekcyjne rozpoczynają się 13 grudnia o 19.00 w parafii pw. św. Maurycego przy ul. Traugutta 34 we Wrocławiu. Uczestnicy będą również zaproszeni do wykonywania pracy w domu.

Zapisy i więcej informacji TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy