Nowy numer 48/2023 Archiwum

Trwa druga odsłona inicjatywy "Akcja Relacja"

Pierwszy cykl filmów poświęconych tematyce małżeńskiej wyświetlono 200 tys. razy. Fundacja dla Rodziny i Teobańkologia przygotowały kolejną serię, która pomoże parom wzmocnić małżeńską relację.

„Akcja Relacja Kontynuacja” to cykl dziesięciu 8-minutowych filmów, które odpowiadają na pytania, m.in. jak rozwiązywać konflikty, budować relacje z teściami, określać granice czy przeżywać bliskość fizyczną. Projekt jest kontynuacją serii „Akcja Relacja”, opublikowanej w ramach Tygodnia Małżeństwa, która została wyświetlona na YouTube ponad 200 tys. razy.
– Chcemy poruszyć kolejne, kluczowe dla małżeństwa kwestie – dotyczące tego co jednoczy, ale i tego co dzieli – mówi Andrzej Cwynar, prezes Fundacji dla Rodziny. – Jakie są najczęstsze „zapalniki” w związkach? Jak skutecznie i bezpiecznie radzić sobie z emocjami własnymi oraz współmałżonka? Gdzie szukać pomocy, kiedy jest już naprawdę trudno? To tylko część pytań, na które odpowiadamy – dodaje.
Nagrania są publikowane w każdą sobotę o 15.15 na kanale YouTube Fundacji dla Rodziny i Teobańkologii. Tytuły niektórych z nich to: „Być jednym ciałem i jednym duchem”, „Priorytetyzacja”, „My i teściowie” czy „Wdzięczność”.
Filmy zostały zrealizowane przez Roksanę i Andrzeja Cwynarów, szczęśliwe małżeństwo z 21-letnim stażem. Małżonkowie ukończyli podyplomowe studia nauki o rodzinie, od kilku lat podejmują inicjatywy wspierające budowanie i wzmacnianie więzi rodzinnych. Organizują weekendowe biwaki dla ojców z dziećmi, wakacyjne wyjazdy nad morze, prowadzą Rekolekcje „Finanse po Bożemu” (na podstawie kursu finansowego Crown), „Randki Małżeńskie – online”, w których udział wzięło 6 tys. par!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy