Nowy numer 48/2022 Archiwum

Jak będzie wyglądał świat po wojnie?

Fundacja" Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań" zaprasza na panel dyskusyjny "Droga Ku Tolerancji - Świat po wojnie... Obawy... Nadzieje...".

Spotkanie odbędzie się 24 listopada o 18.30 w synagodze Pod Białym Bocianem przy ul. Pawła Włodkowica 7 we Wrocławiu.

Paneliści wymienią się wiedzą i przemyśleniami na temat tego, w jaki sposób zmienia się świat w obliczu wojny i z jakimi nowymi wyzwaniami przyjdzie mu się zmierzyć.

Gośćmi salonu będą prof. Adam Chmielewski, który zajmie się tematyką od strony filozoficznej, prof. Marian Noga, koncentrując się na stronie ekonomicznej, prof. EWST Wojciech Szczerba, poruszając kwestie współpracy międzywyznaniowej, i Mariusz Urbanek, przyglądając się tematyce okiem pisarza i publicysty. Dyskusję poprowadzi prof. Adam Jezierski z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Organizatorem spotkania jest Fundacja "Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań", partnerami - Gmina Wyznaniowa Żydowska, parafia ewangelicko-augsburska Opatrzności Bożej, katedralna parafia prawosławna pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy we Wrocławiu i parafia rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja we Wrocławiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy