Nowy numer 5/2023 Archiwum

Oddali się św. Katarzynie

Bp Ignacy Dec przewodniczył Mszy św. w kaplicy na Dworcu Głównym PKP. Bożej opiece w dniu liturgicznego wspomnienia sw. Katarzyny Aleksandryjskiej oddali się kolejarze.

Biskup senior świdnicki w homilii przypomniał życiorys świętej i mówił o tym, jak rozwijał się jej kult. Przypomniał również dzieje kaplicy na Dworcu Głównym - w obecnym kształcie została poświęcona w ubiegłym roku - oraz dziękował dotychczasowym duszpasterzom za ich pracę.

Na koniec homilii zwrócił się do kolejarzy. Zapewnił ich o modlitwie, by zawsze ufali Bożej Opatrzności. - Mówi się dzisiaj dosyć głośno, że dzisiejsza kolej wychodzi z zapaści, że wiele linii kolejowych zostaje przywróconych. Wiele dworców kolejowych zostało odnowionych. Spodziewamy się, że kolej nadal będzie nas przewozić, będziemy spotykać naszych kolejarzy i spotykać w czasie jazdy ciekawych podróżnych - mówił.

Zachęcał również do naśladowania w pracy i wyznawaniu wiary św. Katarzyny. - Wasza praca jest służbą społeczną. W służbie zawsze chodzi o człowieka, o ludzi. Niech będzie kształtowana nauką Chrystusa, niech będą w niej chwile przyznawania się do Chrystusa. Niech to będzie służba bezpieczna, pełniona pod duchową opieką św. Katarzyny Aleksandryjskiej - dodał.

Posłuchaj całej homilii:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy