Nowy numer 5/2023 Archiwum

Adwentowa pieśń tęsknoty u dominikanów

Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza w piątek 16 grudnia o 20.00 do kościoła pw. św. Wojciecha przy pl. Dominikańskim we Wrocławiu na spotkanie "Rorate coeli: Adwentowa pieśń tęsknoty".

Wydarzenie jest pomyślane jako interaktywne spotkanie z muzyką Adwentu, zapraszające mieszkańców Wrocławia do odkrycia na nowo bogactwa polskiej kultury muzycznej i radości wspólnego muzykowania.

"Utwory powszechnie znane i obecne od wieków w tradycji tego przedświątecznego czasu będą śpiewane wspólnie przez chór i publiczność, by później odsłonić swój muzyczny potencjał w nowych, artystycznych opracowaniach na chór i orkiestrę" - wyjaśniają organizatorzy.

Zapraszają, by przez muzykowanie odkryć to, co łączy, ponad tym, co dzieli, by "młodym ludziom, często oderwanym od rodzimych tradycji i rytuałów, dać okazję odkrycia artystycznego potencjału chrześcijańskiego kalendarza, który przez wieki kształtował przeżywanie czasu i inspirował twórczość Polaków".

- Pomyślałem, że skoro koncerty kolędowe są popularną okazją do wspólnego śpiewania, to czemu by nie przenieść tego na pieśni adwentowe? - mówi o. dr Dawid Kusz OP, dominikanin i muzyk, autor aranżacji, które będą zaprezentowane 16 grudnia.

Do chóru i zespołu instrumentalnego zaproszeni zostaną młodzi wrocławscy muzycy, m.in. z Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego, jak również z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego.


Więcej w papierowym wydaniu "Gościa Wrocławskiego" nr 49 na 11 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy