Nowy numer 5/2023 Archiwum

Adwentowe zamyślenia o Kościele u franciszkanów

Parafia pw. św. Antoniego na wrocławskich Karłowicach zaprasza na cztery dni niecodziennych rozważań. Franciszkanie wyjaśnią, co to znaczy, że Kościół jest święty, apostolski i powszechny.

Adwentowe zamyślenia nawiązują do hasła "Wierzę w Kościół Chrystusowy”, które przyświeca nowemu programowi duszpasterskiemu. Jego realizacja rozpoczęła się w Kościele wraz z Adwentem.

Zakonnicy zapraszają w dniach 5-8 grudnia do kościoła pw. św. Antoniego na Karłowicach na Msze święte o 9.00 lub o 18.30. Podczas liturgii na kazaniach poruszą ważne tematy.

- Wpadliśmy na pomysł takiego formatu, żeby zrobić cykl rozważań, nawiązujących do hasła "Wierzę w Kościół Chrystusowy". Chrystusowy, czyli jaki konkretnie? Jaki Jezus chce mieć ten Kościół? Myślę, że dzisiaj trzeba przybliżać Kościół wiernym w sposób sensowny. Zgłębiać przymioty Kościoła. Potrzebujemy wyjaśnienia tego, co wypowiadamy podczas Mszy świętej w Credo: "Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół". Jak się mówi o tym, że Kościół jest święty, to niektórzy się śmieją. Nawet u pobożnych ludzi pojawiają się poważne wątpliwości - mówi "Gościowi" o. Fabian Kaltbach OFM, proboszcz parafii pw. św. Antoniego na Karłowicach.

Podkreśla, że adwentowe zamyślenia nie będą wykładami teologicznymi, lecz przystępnymi refleksjami, które mają naprowadzać, rozjaśniać, zachęcać do zgłębiania dalej.

Harmonogram zamyśleń adwentowych:

  • 5 grudnia (poniedziałek) - "Wierzę w Kościół święty" - o. Jarosław
  • 6 grudnia (wtorek) - "Wierzę w Kościół powszechny" - o. Fabian
  • 7 grudnia (środa) - "Wierzę w Kościół apostolski" - o. Oskar
  • 8 grudnia (czwartek) - "Maryja, matka Kościoła" - o. Fabian
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy