Nowy numer 5/2023 Archiwum

Mikołajkowa gratka

Tani i wartościowy prezent las minute? To proste na Mikołajkowym Kiermaszu Książek w bibliotece Papieskiego Wydziału Teologicznego. Ceny już od złotówki.

Ostatni dzień kiermaszu wypada 6 grudnia. Anna Kryza, która w bibliotece PWT jest odpowiedzialna za dział gromadzenia, wraz z koleżankami zorganizowała wydarzenie już nie pierwszy raz. - Zaczynaliśmy w 2017 roku, ale ze względu na pandemię mieliśmy dłuższą przerwę - zaznacza.

Na kiermaszu jest dostępnych mnóstwo pozycji zarówno starszych, jak i nowszych. Na pewno atrakcyjne są ceny. Najtańsze książki dostaniemy już za złotówkę, a za najdroższe nie zapłacimy więcej niż 15 złotych. - Tematyka jak zawsze jest różnorodna - mamy książki religijne, filozoficzne, historyczne, powieści czy książeczki dla dzieci - z pewnością każdy znajdziecie coś dla siebie. W czasie kiermaszu zbieramy także pozycje od czytelników. Jeśli komuś zalegają książki na półkach, może się nimi podzielić - dodaje.

Poza mikołajkowym, biblioteka PWT organizuje też kiermasze z innych okazji. Ostatni był związany z wybuchem wojny na Ukrainie i miał charakter charytatywny. - W przyszłym roku być może będzie kiermasz na wiosnę, w okolicach Wielkanocy. W ostatnim czasie spłynęło do nas bardzo wiele książek, z których sporo mamy już w zbiorach. Wolimy, żeby trafiły do naszych czytelników i były w użyciu - wyjaśnia.

A. Kryza zaprasza również do skorzystania z zasobów bibliotecznych w ciągu całego roku. - Żeby książki wypożyczać, trzeba się już jednak zapisać. Nie trzeba być studentem naszego wydziału ani każdej innej uczelni. Każdy może jednak skorzystać z naszych zbiorów na miejscu w strefie wolnego dostępu. Wiadomo, że profil naszej biblioteki jest raczej teologiczny, ale mamy w zbiorach dużo pozycji z filozofii i pedagogiki ze względu na naszych studentów. Sporo jest również powieści, nie brakuje również audiobooków czy gier komputerowych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Kiermasz będzie otwarty 6 grudnia w godzinach pracy biblioteki - od 10.30 do 18.00. Wejście do biblioteki znajduje się od strony Placu Katedralnego (obok Auli PWT) na wysokości katedry wrocławskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy