Nowy numer 5/2023 Archiwum

Jak biskup Maciej został biskupem Mikołajem

Co za wydarzenie! Tym razem to dzieci przygotowały prezenty dla św. Mikołaja. Ale spokojnie - same także dostały upominki.

Fundacja "Fonis" oraz duszpasterstwo niesłyszących zorganizowali spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących oraz słyszących dzieci głuchych rodziców (CODA). 

W tym roku w wydarzeniu wzięła udział rekordowa liczba uczestników - ponad setka dzieci z Wrocławia i całego Dolnego Śląska. Wśród nich także dzieci z niesłyszących rodzin ukraińskich - uchodźców wojennych.

Całe spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. w kościele NMP na Piasku, której przewodniczył bp Maciej Małyga. Następnie w budynku Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 dzieci uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy Fundacji "Fonis". Rodzice zaś skorzystali z zaproszenia na kawę i ciastko.

Jak biskup Maciej został biskupem Mikołajem

Podczas warsztatów to dzieci przygotowały prezenty dla św. Mikołaja. Najmłodsze z kolorowego papieru zrobiły piękny łańcuch choinkowy, starsze dekorowały pierniki oraz stworzyły papierową dekorację w kształcie Mikołaja, zaś najstarsze przygotowały układ taneczny, który zaprezentowały przed otrzymaniem prezentów.

Ponieważ uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup wiekowych, na wydarzenie przybyło aż pięciu św. Mikołajów - czterech niesłyszących i jeden słyszący. Zdradzamy, że jednym z nich był bp Małyga, który obdarował prezentami grupę najmłodszych dzieci.

Spotkanie ze św. Mikołajem to wydarzenie, które Fundacja "Fonis" organizuje już od kilku lat. W minionych latach, oprócz obdarowania dzieci prezentami, zorganizowano dla najmłodszych występ teatralny "Magiczne lustro", przygotowany przez grupę głuchych artystów pod kierunkiem Arkadiusza Bazaka, spektakl "Chory kotek", przygotowany przez niesłyszących seniorów z Klubu Seniora "Integracja", a także grę terenową "Gdzie jest Mikołaj?".

Podczas epidemii koronawirusa wolontariusze fundacji dostarczyli paczki do domów dzieci oraz przygotowali bajkę "Jaś i Małgosia" w języku migowym.

Jak biskup Maciej został biskupem Mikołajem

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy