Nowy numer 5/2023 Archiwum

Pieniądze, a Królestwo Boże. Można to pogodzić!

Katoliccy przedsiębiorcy z grupy Aggeo zapraszają chętnych na wydarzenie pod hasłem: "Poszerz wizję". To spotkanie dla tych, którzy mają własną firmę lub myślą o tym i chcą się przekonać, że można prowadzić dobrze biznes, kierując się Ewangelią.

Prowadzenie z sukcesem własnej firmy i jednocześnie życie zasadami Ewangelii wydaje się dla wielu czymś przeciwstawnym. Przedsiębiorcy, którzy spotkali i doświadczyli Jezusa, chcą pokazać we Wrocławiu i innych polskich miastach, że właśnie Jezus i jego nauka pozwalają doznać pełni szczęścia w biznesie. - Ostatnio uczestniczyłem w kilku wydarzeniach katolickich i widzę olbrzymi głód rozmawiania o Bogu w kontekście przedsiębiorczości. Przedsiębiorcy dzisiaj bardzo potrzebują dotknięcia Pana - mówi „Gościowi” Roman Szymczak, prezes Aggeo.

Pieniądz może służyć Królestwu Bożemu

Grupę Aggeo tworzą wierzący w Boga przedsiębiorcy z katolickiej wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel. W tym momencie jest ich ponad 120, a drugie tyle sympatyków. Aggeo proponuje konkretny sposób przeżywania wiary w świecie biznesu. To formacja duchowa i biblijna się stała podstawą funkcjonowania tej grupy. - Przedsiębiorczość traktujemy jako dar. Dostaliśmy talenty od Pana, np. pomnażanie pieniędzy. Nie pyta się garncarza skąd ma glinę, tylko jak tę glinę dobrze ukształtować. Może ją formować na różny sposób i my chcemy nadać jej wymiar duchowy. Nie propagujemy formatu czysto biznesowego, bo tego jest w ofercie świata mnóstwo - ośwaidcza R. Szymczak.

Prezes Aggeo i doświadczony przedsiębiorca przekonuje, że ta formacja nadaje przedsiębiorczości rytm zrozumienia. Naprowadza na odpowiedzi na pytania: kim jest dla ciebie jest Bóg? Czemu masz ten talent? Czy posiadanie jest dla ciebie? Czy możesz pomnażać i budować królestwo Boże? - Dla jednego posiadanie to działalność charytatywna, dla innego to dziesięcina dla wspólnoty lub pomoc domowi dziecka - wymienia lider Aggeo.

Przekonuje, że pieniądz mają służyć Królestwu Bożemu. Choć po drodze pojawia się mnóstwo dylematów. Czy mój wybudowany dom i wszystkie moje pieniądze to po prostu posiadanie? Czy ja z tego mogę korzystać, by czynić dobro, żeby inni mogli się z tego cieszyć? - Posiadanie po Bożemu nie oznacza, że mam otworzyć dom dla wszystkich, by brali z niego, co zechcą. Chodzi o zrozumienie, że otrzymaliśmy dar od Boga i Bóg daje nam naturalne zdolności, byśmy mogli przez naszą sprawczość docierać do miejsc i odbiorców, którzy nie mają tego, co my - tłumaczy doświadczony przedsiębiorca, który już niejedno przeszedł.

Dają szansę, by rozwinąć skrzydła

Członkowie Aggeo podjęli się dużej misji, żeby pomagać młodym, początkującym przedsiębiorcom i ukazać im perspektywę Bożą. - Są tacy, co mówią: ja nie mogę posiadać i być bogaty, bo przecież bogaty nie przejdzie przez ucho igielne. A my pokazujemy drugą perspektywę: przychodzi bogaty młodzieniec i mówi do Jezusa, że ma już wszystko, co powinien robić? A Jezus mówi: idź sprzedaj wszystko i pójdź za mną - opowiada Roman.

Od ciebie zależy czy masz wolne serce w kwestii majątku i pieniędzy. Czy chcesz czynić dobro na ziemi. Pieniądze w rozumieniu Aggeo mają służyć zmianie, poszerzaniu wizji, rozwijaniu innych. Dlatego w ramach organizacji członkowie otwierają startupy. Są w Koinonii ludzie, którzy nie mają pieniędzy, a dysponują świetnymi pomysłami. - Powołaliśmy grupę mentorską i wspieramy ich także finansowo. Chcemy im dać szansę startu i poprowadzić ich na etapie początkowym - informuje R. Szymczak.

Możesz kupić prawie wszystko - i co z tego bez Jezusa?

Ludzie z Aggeo uważają, że jedyne co trzeba ludziom pokazać w czasach dostatku to… Jezus. Tylko z nim można bowiem osiągnąć pełnię w życiu prywatnym i zawodowym. - My nie pokazujemy jak stricte prowadzić biznes, ale mówimy o tym, że spotkaliśmy Pana i żyjemy według Jego przykazań. A chrześcijaństwo i prowadzenie przedsiębiorstwa absolutnie się nie wykluczają - uważa lider Aggeo.

Można żyć po Bożemu i jednocześnie odnosić sukces biznesowy. Według katolickich przedsiębiorców to nawet warunek konieczny. Jeśli chcesz świetnie prosperować, bądź blisko Boga. Bo w tym wszystkim to Bóg jest najlepszą cząstką, nie pieniądz. - Mamy na świecie mnóstwo przykładów ludzi, którzy mogą pewnie kupić wszystko, co materialne. Ale tylko jak doświadczysz Jezusa, będziesz szczęśliwy i nadasz swoim pieniądzom sens. One mogą sprawić, że będziesz miał pozytywny wpływ na wiele rzeczy dookoła - konstatuje prezes Aggego.


Przekonaj się sam

Członkowie Aggeo zapraszają na spotkanie pt. „Poszerz wizję”. Odbędzie się ono w sobotę 10 grudnia o godzinie 19 w Hotelu Europeum przy ul. Kazimierza Wielkiego 27a we Wrocławiu. W jaki sposób prowadzić biznes, aby rzeczywiście odpowiadał naszemu potencjałowi? Zaplanowano świadectwa przedsiębiorców. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób Biblia może być właściwym przewodnikiem w prowadzeniu firmy zgodnie z wartościami. Więcej informacji pod mailem: biuro@aggeo.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy