Nowy numer 5/2023 Archiwum

Siostry marianki przy grobie założyciela umacniają swoją wiarę

W 146. rocznicę śmierci sługi Bożego ks. Jana Schneidera zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej modliły się o dobre rozeznanie znaków czasu według swojego charyzmatu.

Ksiądz Jan Schneider jest założycielem zgromadzenia sióstr marianek. Jego grób znajduje się w kościele pw. NMP na Piasku we Wrocławiu. Umarł 146 lat temu. Co roku zakonnice zbierają się na modlitwie z okazji rocznicy śmierci sługi Bożego. We wtorkowy wieczór 6 grudnia Mszy Świętej przewodniczył ks. Piotr Rapacz, wikariusz na Piasku.

- Każde spotkanie przy grobie księdza założyciela umacnia naszą wiarę, rozpala w nas na nowo charyzmat i dodaje duchowych sił. Jesteśmy świadome duchowej, realnej, rzeczywistej obecności kapłana wokół nas. Tak jak nam to zresztą obiecał. Dlatego spotykamy się w takim miejscu na wspólnej modlitwie, by na nowo rozeznać znaki czasu, odważnie iść i ratować dusze - mówi s. Barbara Mroziak SMI.

Siostry z wrocławskiego klasztoru, ale też z innych miejscowości z całego kraju przyjechały na Piasek, by uczestniczyć w uroczystej adoracji i Eucharystii.

- Dla zgromadzenia to bardzo ważny moment, bo stajemy przy grobie osoby, od której wszystko się zaczęło, łączymy się z nią duchowo. Przecież Pan Bóg wlał w serce ks. Jana troskę o ratowanie dusz, którą my dzisiaj staramy się nieść w sobie. Modlimy się za dusze dzieci, młodzieży i dorosłych nam powierzonych. Prowadzimy na co dzień domy opieki, przedszkola, szkoły, pracujemy na misjach. A przychodzimy do ojca założyciela tuż przed uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To Matce Bożej ks. Jan powierzył dzieło Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Modlimy się dzisiaj w pokorze serca przez wstawiennictwo ks. Jana, by każda z nas stawała się jak Maryja. Byśmy sercem odpowiadały "fiat" na wezwanie Boga - opowiada s. Małgorzata Cur SMI.

Siostry podkreślają, że modlą się o odpowiedzialne realizowanie swojego powołania, ale także o rychłą beatyfikację oraz kanonizację ks. Jana Schneidera oraz s. Marii Dulcissimy Hoffmann, marianki, której proces beatyfikacyjny już się toczy.

Marianki odmówiły także wspólnie akt oddania i zawierzenia "O Maryjo, Dziewico" ks. Jana Schneidera.

Siostry marianki przy grobie założyciela umacniają swoją wiarę Siostry marianki przy grobie założyciela umacniają swoją wiarę Siostry marianki przy grobie założyciela umacniają swoją wiarę

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy